Boğa ve yay uyumu

Yay burçlarının özgürlüğünü sonuna kadar yaşamak istemesi boğa burçlarının kabul edemeyeceği bir durum haline dönüşebilir. Bu nedenle boğa ile yay burcu birliktelikleri genellikle çok riskli ve hassas ilişkiler olarak görülür. Boğa burçları ilişkilerinde uyumu yakalamak konusunda ciddi sorunlar yaşadığından yay birlikteliklerinde sorumsuz davranışlar sebebiyle kendini yabancılaşmış hissedebilir. Yaylar ile birlikte olan tüm boğa burçlarının kendini çocuksu ve bazen de çok rahat davranışlara hazırlaması gerekir. Yaylar doğaları gereği gamsız bir yapıya sahiptir ve bazen yeni gelişmesi çok pervasız bir tavırla karşılayabilir. Bu durum rasyonel bir hayat görüşüne sahip olan boğalarda olumsuz bir etki yaratarak, ilişkinin çok kısa süre içinde noktalanmasına neden olabilir.

Kısa süre içinde birbirinin çekim alanına giren ve hatta ilk görüşte aşka dair inançları tazelenen boğa burçları, yaydan aldığı elektrik ile mutlu bir ilişkiye başlayabilir. Ancak ilişkinin devam eden günlerinde mantığın ağır basması ile uyumsuzlukların farkına varan boğalar, birlikte oldukları yay burcu insanından soğumaya başlar. Boğa erkekleri birlikte oldukları kadınların kendilerine bağlanmalarını ve güvenmelerini çok önemsediğinden, yay burcu kadınlarının sorumsuz davranışlarını asla kabullenemezler. Bu sebeple boğa burcu erkekleriyle birlikte olan yay kadınlarının herhangi bir davranışta bulunmadan önce iki defa düşünmesinde yarar vardır. Yay burcu kadınları ilişkide öncelikle güven arar. Çoğu yay kadını güven sorunu olduğunu kabullenmese dahi onların mutlu bir ilişkide aradıkları tek şey, kayıtsız şartsız güvendir. Boğa burcu erkekleri bu konuda yay kadınları için adeta sığınılacak bir liman haline gelecektir.

Boğa burcu kadınları için ilk bakışta yay erkeği pek de uygun bir aday değilmiş gibi görünse de, kilit nokta boğa kadınının birlikte olduğu erkeği anlamasıdır. Yay erkeğinin davranışlarının altına yatan nedenleri anlayan boğa kadını, karşısındaki erkeğin aslında küçük bir çocuk kadar narin ve duygusal bir yapıya sahip olduğunu hemen anlar. Gizemli bir yapıya sahip olan yay burçları birlikte oldukları boğalarda merak uyandırır ve bu da ilişkinin daha heyecanlı bir hale gelmesine neden olur. Boğa burçları için geleceğin rasyonel bir biçimde planlanması ne kadar önemliyse, yay burçları da bir o kadar anı yaşamanın peşindedir ve bu durum da ilişkinin geleceği açısından büyük bir soruna dönüşebilir. İki tarafın da iktidar savaşlarında üstün gelmeye çalıştığı bir ilişki tipi olan boğa ve yay birlikteliklerinde, alttan almayı başarabilen bir taraf olmadığı sürece ilişki için herhangi bir gelecekten söz etmek mümkün değildir.

Rahnansaika