Boğa ve terazi uyumu

Yaratıcılık konusunda çok yüksek bir potansiyele sahip olan terazi burçlarının çekim alanına kolaylıkla giren boğalar bu çekim alanında uzun süre kalabilir. Boğaların hayata dair ideallerini gerçekleştirmek için bazen çok yoğun bir tempo içine girmesi ve bu süreç içinde kendine zaman ayıramaması, terazi burcuyla birlikte olduğu süre zarfında rahatlayarak kendini çok daha hissetmesini sağlar. Birçok boğa burcu birlikte olduğu terazi ile geçirdiği zaman boyunca kendini dinlenmiş ve rahatlamış hissederek daha yüksek bir yaşam enerjisiyle hayata tutunur. Bu durum boğa ve terazi arasında uzun süreli ve mutlu bir ilişkinin oluşması açısından oldukça önemlidir. Ancak terazi burcunun çoğu zaman olaylar arasında kararsız kalması hayata rasyonel yaklaşan boğaların ilişkiden soğumasına sebep olabilir.

Boğa erkekleri ile birlikte olan terazi kadınları, kendi özel yaşamındaki kararsızlıkları sebebiyle güven duygusu veren bir boğa erkeğine ipleri teslim etmekten mutluluk duyabilir. Ancak bunun için boğa erkeklerinin ciddi manada güven vermesi gerekir ki, terazi kadınları kendilerine yalan söylendiğini çok basit bir şekilde anlayabilme özelliğine sahiptir. Benzer şekilde boğa kadınlarının da birlikte olduğu terazi erkeğine huzur ve mutluluk vermesi, terazi erkeklerinin uzun süreli birliktelik ile ilgili fikirlerinin değişmesine neden olabilir. Ayrıca boğa kadınlarının rasyonel düşüncelerini dikkate alan boğa erkekleri iş hayatında da başarıyı elde etme konusunda büyük avantaj sahibi olabilir. İlk günlerde boğa kadınından akıl almak konusunda tereddüdü olan terazi erkekleri, kısa süre içinde birlikte olduğu terazi kadının düşüncelerine önem verir hale gelecektir.

Terazilerin özel hayatta bazen uçarı bir tavır takınması boğaların ciddi ve sistematik yaşam biçimine ters düşebilir. Kendine has tavırlar içinde olması terazi burcunun en temel özelliklerden biri olduğundan, boğa burçlarının bu tür hareketleri normal olarak karşılaması ve terazilere özgürlük sağlaması gerekir. Birlikte olduğu insana güvendikten sonra gerçek anlamda bağlanan boğaların ilgisi, şefkati ve şüphesiz sevgisi terazilerin kolay kolay uzaklaşamamasına sebep olabilir. Birlikte olduğu insanı elinde tutmak konusunda yaratıcı fikirler ve tavırlar geliştirebilen boğalar, terazi burçlarının aradığı hayat arkadaşı olabilir. Birlikte olduğu boğayı hayattaki hedeflerine yönlendirme konusunda çok başarılı olan teraziler, akılcı çözümleri ile boğa burçlarının kendine güveninin artmasını ve sosyal hayatta statü sahibi hale gelmesini sağlayabilir.

Boğanın güçlü bir karakter olması çoğu ilişkide en büyük sorunlardan biriyken, terazi burçları bu durumu kabullenir ve bir anlamda birlikte olduğu boğayı “olduğu gibi benimser”. Ayrıca bazen çok şiddetli kavgalar yaşansa da diğer birçok birlikteliğin aksine, boğa ve terazi birlikteliklerinde bu tür kavgalar ders çıkarılacak olaylar olarak görülür.

Rahnansaika