Boğa ve oğlak uyumu

Karakterlerinin birbirine benzer bir yapıda olması, boğa ve oğlak burcu birlikteliklerinin  uyumlu bir çizgi yakalamasını ve uzun süre boyunca ilişkinin huzurlu bir biçimde sürdürülmesini sağlayabilir. Gelenekçi yapılarıyla dikkat çeken oğlak burçları birçok konuda dikkatli ve titiz davranarak rasyonel düşünceden vazgeçemeyen boğa burçlarının duygusal kısmına dokunabilir. Boğa burçları özel hayatında aradığı romantizmi oğlak burcunun ince yapısında bularak, uzun süreli bir beraberliğe yelken açabilir. Oğlak burçlarıyla birliktelik yaşayan boğaların dikkat etmesi gereken, ilişkinin ilk gününden itibaren güven duygusunun korunmasıdır. Boğa burcunun kararlı ve güven veren karakteri oğlakların çok çabuk etkilenmesini ve her geçen gün artan bir hayranlık oluşmasını sağlayacaktır.

Her ilişkide olduğu gibi boğa ve oğlak burcu birlikteliklerinde de bazı uyumsuz noktalar bulunur. Oğlak burçlarının ilişkide kendini yetersiz hissedebileceği unutmaması gereken boğalar, birlikte oldukları oğlak insanına sık sık kendisi için ne kadar uygun bir partner olduğunu hatırlatmalıdır. Çünkü hayatta karşı dik bir duruşa ve hayattan her istediğini almak için kararlı adımlarla ilerleyen bir yapıya sahip olan boğa burçları, oğlakların bu ihtişamdan etkilenmesini ve karşı tarafı tatmin edemeyeceklerini düşünmelerine neden olabilir. Bu durum ilişkinin ilerleyen zamanlarında oğlakların kendine olan güvenini kaybetmesine sebep olarak boğanın ilgisinin azalmasına dahi sebep olabilir. Bu nedenle oğlak burcu birlikteliklerinde boğaların bu konuya dikkat etmesi ve birlikte olduğu oğlak burcuna yeterli olduğunu hissettirmesi önemlidir.

Oğlak burcu birlikteliklerinde uyumu ve mutluluğu yakalamak isteyen boğaların beraber zaman geçirmeye vakit ayırması gerekir. Çiftler ilişkinin ilk zamanlarında birbirini tanımak için daha çok vakit geçirse de, ilişki boyunca bu birlikte geçirilen zamana dikkat edilmesi gerekir. Zira boğa burçlarının birlikte olduğu oğlağı tam olarak anlamasının yolu; baş başa çıkılan yürüyüşlerden, yenen akşam yemeklerinden ve gidilen tatillerden geçmektedir. Böylece oğlak burcunun düşüncelerini anlayarak yüksek beklentiler içine girilmemesini sağlayan boğalar, büyük ölçüde ilişkinin de kaderini belirler. Oğlak burçlarının sorunlarını paylaşmaktansa içine atmaya meyilli olduğu da unutulmaması gereken bir konudur.

Boğa burçları birlikte olduğu oğlağın dertlerini paylaşmalı ve sorunlarını dinleyerek rasyonel düşünce yapısı ile çözüm yolları göstermelidir. Ancak oğlakların içinde yaşadığı hisleri paylaşabilmesi için kesinlikle karşısındaki insana güvenmesi gerektiğinden, bu aşamada ilişkinin mutluluğu için “güven” duygusunun ne kadar önemli olduğu görülmektedir. Boğa burçları güven kazandıktan sonra oğlak burcunun içinde kopan fırtınaları dindirebilir ve böylece sorunların büyümeden çözülmesini sağlayarak ilişkinin uzun süreli bir beraberliğe dönüşmesini sağlayabilir.

Rahnansaika