Boğa ve ikizlerin uyumu

Kendini kolay kolay diğer insanlara açmayan bir burç olduğu için zaten geçinmesi zor bir burç olan ikizlerle geçinmek boğa burcu için dahi zordur. Düzenli bir hayat sistematiği olan boğa burcu insanları, gerek özel yaşam gerekse de iş hayatına dair birçok kararını belirli bir mantıksal kurgu içinde alır. Aynı zamanda sevdiklerine karşı oldukça koruyucu bir tutum içinde olan boğa burçları, genellikle ailesi, arkadaşları ve birlikte olduğu insanın üzerine fazla titrer. Boğa burcunun bu özelliği ilk günlerde ikizler burcunu cezbetse de, kısa süre içinde aşırı ilgiden sıkılan ikizler üzerinde çok fazla kontrol hisseder. İkizler burcu kontrol altına alınması en güç burçlar arasındadır. Çoğu zaman ilişkide boğa burçları ipleri eline aldığını zannetse de, aslında tamamen farklı bir biçimde “ikizler öyle istediği için” durum bu şekilde görünmektedir.

Boğa ile ikizler arasındaki ilişkinin uzun süre boyunca mutlu ve saygılı bir şekilde devam etmesi, çiftin birbirinin yaşam alanlarına müdahale etmesinden kaçınmasına bağlıdır. Zevklerin ve alışkanlıkların da büyük rol oynadığı boğa ve ikizler ilişkilerinde, ortak hobilere sahip olan çiftlerin ilişkiyi uzun soluklu hale getirme ihtimali daha da artmaktadır. Fikir ayrılıklarının çok fazla yaşandığı boğa ve ikizler beraberliğinde, çoğu zaman anlaşmazlıklar büyüyerek daha büyük sorunlara dönüşür ve sonuç olarak bu durum da ilişkinin kısa sürede noktalanmasına neden olur. İkizler burcu kadınları ile birlikte olan tüm boğa erkeklerinin küçük gerilimlerin dahi beklemedikleri şekilde büyük olaylara neden olabileceğini unutmaması gerekir. Kinci bir yapısı olmamasına rağmen bazı durumlarda karşısındaki kişinin bir sözünden dahi karakterinin derinlikleri ile ilgili analizler yapabilen ikizler burcu kadınları, birlikte oldukları boğa erkeklerini şaşırtacak çözümlemeler yapabilir.

Tam bağımsızlıktan yana olan bir burç olan ikizler, baskı ve güvensizliği asla kaldıramaz. İkizler burcu erkekleri ile birlikte olan boğa kadınları aşırı ve gereksiz kıskançlık krizleri ya da tek bir haksız suçlamada bulunması halinde ilişkinin çıkmaza girme ve hatta noktalanma ihtimalinin olduğunu bilmesi gerekir. Zira sebepsiz yere suçlanan, aşırı kıskanç bir tutum nedeniyle baskı altına alınan, her zaman kontrol edilerek özgürlüğü kısıtlanan bir ikizler burcu erkeği, birlikte olduğu boğa kadınına bu durum hakkında şikayette bulunmadan ani bir kararla dahi ilişkiyi sonlandırabilir. İkizler ile birlikte olan boğalar genellikle karşısındaki insana güvenmekte zorluk çekse de, gerçekten seven ve değer veren bir ikizler asla ilişkiyi riske atacak hareketlerde bulunmayacaktır.

Rahnansaika