Boğa ve aslan uyumu

Aslan burcu ile boğaların birlikteliğinde yaşanan en büyük sorunlar genellikle boğa burcunun dediğim dedik tavırları ve aslanların hayatın her alanında lider konumda olmak istemesinden kaynaklanır. Baskın karakterlerin bir araya gelmesiyle oluşan bu ilişkide, boğa burcunun birlikte olduğu insana aşırı derecede düşkün olması çoğu zaman aslanların kendini baskı altında hissetmesine sebep olur. Büyük bir çoğunluk ile boğa ve aslan arasındaki beraberlikler büyük tutkuyla başlasa da, ilk günlerde oluşan bu şiddetli çekim kısa süre içinde etkisini kaybeder. Boğa ve aslan burçları birbirilerini ilk görüşte beğenebilir ve hatta bu beğeni ilk görüşte aşka dahi dönüşebilir. Ancak boğa ile aslan burçları için önemli olan bu ilk günlerdeki aşkı koruyarak, ilişkinin uzun süreli bir beraberliğe dönüşmesini sağlamaktadır.

Bir anda birbirlerine tutulan boğa ve aslan burçları, boğa burcunun birçok konuda ısrar ederek kendi istediğinin yapılması yönünde baskı kurması sebebiyle ilerleyen günlerde birbirinden soğumaya başlayabilir. Boğa burcu kadınları birlikte olduğu aslan erkeğinin kendi isteklerini önemsemediğini ve bu sebeple de hiç bir istediğinin yapılmadığını düşünürken, aslan erkekleri de birlikte olduğu kadının çok kaprisli olduğunu ve sürekli olarak bir şeyler istediğini düşünebilir. Aslan burcu erkekleri boğa burcu kadınlarının içinde saklı kalan maceracı kadın ruhunu alevlendirir ve bu da ilişkiye büyük bir tutku katar. Bu tutkunun korunabilmesi için aslan erkeğinin birlikte olduğu boğa kadınına ilgi göstermeyi unutmaması ve ona ne kadar değerli olduğunu sık sık hatırlatması gerekir.

Aslan burcu kadınları ise ilişkide dominant güç olmayı sevdiğinden, bazı durumlarda liderlik konumunu korumak için baskıcı bir tutum sergileyebilir. Boğa burcu erkeklerinin asla istemediği bir durum olan baskı altında kalma, ilişkinin yıpranmasına ve boğa erkeğinin tahammül sınırının aşılmasıyla da noktalanmasına sebep olabilir. Boğa burcu erkeklerinin olaylara sakin ve rasyonel bir şekilde yaklaşama bilme yeteneği, birlikte olduğu aslan kadınının davranışlarını anlama ve uygun şekilde karşılık verme sürecinde çok etkilidir. Aslan burcu kadınının bazı olaylarda tartışmayı şiddetlendirmesi halinde boğa burcu erkeğinin sakin kalarak uzlaşmacı bir tutum takınması önemlidir.

Aslan burcu ile boğa burcunun birlikteliklerinde iki tarafında birbirine açık olması ve sorunların büyümesine izin vermeden meseleler hakkında konuşması çok önemlidir. İlk günlerden itibaren aslan burçları rahatsız oldukları davranışları belirterek ilişkinin pozitif bir yönde seyretmesini sağlayabilir. Benzer şekilde boğalar da “denetim altına” almak yerine olumlu yönlendirme yapmaya çalışmalı ve karşısındaki kişiyi baskı altına almaya çalıştıkça aslında ilişkiyi çıkmaza soktuğunu unutmaması gerekir.

Rahnansaika