Boğa ve akrep uyumu

Boğa burçları ile akrepler arasındaki ilişkilerde ilk günden itibaren son derece kuvvetli bir çekim olduğu söylenebilir. Boğa burçlarının hayata karşı kararlı duruşu ve sistematik bir biçimde başarı için çalışması, akrep burçlarının ilgisini çekerek ilişkinin kısa süre içinde tutkulu bir aşka dönüşmesine sebep olabilir. Ancak boğa burcu ile akrep arasındaki bu tutkunun “zıt kutupların çekimi” olduğu unutulmamalıdır. Akrep burcunun güçlü karakteri boğaların çok çabuk etkilenmesini sağlarken, boğa burçlarının hırslı ve tutkulu yapısı da akreplerin ilişkiye daha istekli yaklaşmasını sağlar. Akrep burcu insanlarının hayatlarını yoluna koyma çabası içinde birlikte olduğu boğadan destek alması ilişkinin uzun vadeli bir mutluluğa dönüşmesini sağlayacaktır.

Zıt kutupların çekimi söz konusu burçlar arası uyum olduğunda işe yaramayan bir formül gibi görünse de, boğa ve akrep uyumu bu konuda herkesi hayreti düşürecek bir mutluluğun göstergesi haline dönüşebilir. Birbirlerinin neredeyse tüm eksik yönlerini tamamlayan boğa ve akrep burçları, böylece iki tarafın da birbirine derin saygı ve sevgi duyduğu bir birlikteliğe yelken açar. Aşkın geçici olduğu söylense de, boğa ve akrep burçları birbirilerinin yeni yönlerini keşfetmek konusunda çok başarılı olduğundan uzun yıllar boyunca aşklarını taze tutabilirler. Aşkın kutsallığına inanan iki burç olan boğa ve akrep burçları, birlikteliklerinde ilk zamanlar aşkın kimyasından emin olamasa da güven duygusunun gelişmesi sayesinde kısa süre içinde aşk olmanın mutluluğunu kabullenirler.

Tutkulu aşkların burçları olan boğalar için akreplerin ideal partner olduğu söylenebilir. Akrep burcuyla birlikte olan boğaların öncelik kendi baskın karakterini ne zaman dizginleyeceğini belirlemesi gerekir ki, bu da ancak karşısında insanın karakterini keşfederek mümkün olabilir. Sivri dilli akrepler bazen tartışmaların harareti ile kesin sözler sarf edebilir ancak bu durumda boğaların durumu alttan alması ve söylenen sözlerin akrebin doğası gereği bir anlık öfkeden kaynaklandığını unutmaması gerekir. Akrep burcu da tıpkı boğalar gibi lider konumuna sahip olmayı sevse de, büyük çoğunlukla ilişkide baskın güç boğalardır. Boğalar birlikte olduğu akrep burcuna fark ettirmeden ilişkinin karar merci haline dönüşebilir ve zeki yönlendirmeler ile ortak alınan kararları etkileyebilir.

Akrep burçlarının dış dünyaya çok güçlü ve kararlı bir insan olarak yansıması, boğa burçlarının her zaman hoşuna giden ve ilişkinin de büyük oranda kaderini belirleyen faktördür. Güçlü bir birey ile birlikte olmaktan keyif alan boğalar, birlikte olduğu insanın düşüncelerinin ve davranışlarının toplum tarafından dikkat çekmesine adeta bayılır. İlişkinin heyecan ve tutkulu bir geleceği olmasını sağlayan bu durum, boğanın birlikte olduğu akrep ile mutlu olmasını çok daha kolay bir hale getirecektir.

Rahnansaika