Boğa ile yengeç uyumu

Düzenli bir hayat istediği için özel yaşamında her zaman dengeli olan yengeçler, boğa burcunun ilgisini çeker ve bu ilgi günden güne büyüyerek kolaylıkla büyük bir aşka dönüşebilir. Yengeç kadınlarının sevdiği insana karşı çok şefkatli olması boğa burcunun etkilenmesini daha da kolay hale getirir. Yengeç erkeklerinin güçlü karakterine hayran olan boğa kadınları için de bu durum farklı değildir. İlk görüşte aşka her zaman inanan boğa burçları, yengeçlerin çekim alanına çok kolay girer ve bu çekimden de kurtulmaları pek kolay olmaz. Ancak boğa burcunun bu kadar ilgisini çeken yengeçlerin bazen çok sinirli ve agresif bir tutum takınabilmesi de mümkündür. Boğa burcunun sakin karşıladığı olaylara yengeçler çok daha fazla tepki verebilir ve bu sinir tutum ilişkinin gidişatını değiştirebilir.

Boğa burcu erkekleri birlikte oldukları yengeç kadının sinirli tavırlarının geçici olduğunu bilmeli ve bu geçici sürecin üzerinde fazla durmamalıdır. Sinirli davranışlar gösteren yengeç kadınlarına zeki bir şekilde yaklaşmak, boğa burcu erkeklerinin hem daha az etkilenmesini hem de ilişkinin yıpranmamasını sağlayacaktır. Boğa burcu kadınlarının genel özelliği olan kontrol merkezi olma isteği, yengeç erkekleri tarafından “doz aşılmadığı” sürece kabul edilebilir. Birlikte olduğu boğa kadınının aldığı kararlara saygı duyan ve planlama konusunda fikirlerine güvenen yengeç erkekleri, özel hayatında mutluluğu ve iş hayatında başarıyı çok daha kolay bir şekilde elde edecektir. Yengeç burcu baskıyı ve kıskançlığı kaldıramayan bir yapıya sahip olduğundan boğa erkekleri ve kadınları birlikte olduğu insanı sıkmamaya özen göstermelidir.

Bağımsız bir hayat idealizmine sahip olan yengeçler, kontrol altına alınmaktansa hükmetmeyi tercih eder. Kendi dünyasında özgür bir yaşam arzulasa da pek çok yengeç kadını güçlü karaktere sahip olan boğa erkeklerinin kanatları altına girmekten memnuniyet duyar. Güven duygusu yengeç kadınları için çok önemli olduğundan ilişkinin ilk zamanlarında yaşanan hakimiyet altına alınma korkusu, boğa erkeğinin hayata karşı sağlam duruşu ile yerini güven duygusuna bırakır. Özgürlüğünden herhangi bir şey kaybetmeden kendine mutlu ve güvenli bir yuva kurabileceğini anlayan tüm yengeç kadınları, birlikte oldukları boğa erkeğinin hayatına bir güneş gibi doğacaktır.

Yengeç erkeklerinin de kadınlarının da kapalı bir kutu görünmesi oldukça normaldir. Bu nedenle boğa burçlarının ilişkinin ilk günlerinden itibaren birlikte olduğu yengecin sırları olduğunu ve her zaman bir şeyler sakladığını düşünmesi normaldir. Ancak aslında yengeçler de güven duygusunu önemser ve birlikte olduğu insanın samimiyetinden emin olduğunda tüm perdelerini indirerek bir ayna haline gelir. Birbirinin isteklerini anlamak için küçük dahi olsa çaba sarf eden boğa ile yengeçlerin mutlu bir beraberliği uzun süre boyunca sürdürmesi çok kuvvetli bir ihtimaldir.

Rahnansaika