Başakla başak uyumu

Kağıt üstünde oldukça iyi anlaşacakmış gibi görünen başaklar, iş birlikte bir ilişkiye yelken açmak olduğunda oldukça başarısıdır. Genel olarak insanlarla anlaşma konusunda çok iyi olan ve diğer birçok burç ile ilişkilerinde uyum sağlayan başaklar, kendi burçlarından bir insanla birlikte olmakta oldukça zorlanır. Başak burçları kendi burçlarından insanlarda ilgi çeken herhangi bir nokta bulamayabilir ve ilk günlerde fiziksel çekimin etkisiyle başlanan ilişki kısa süre içinde oldukça sıkıcı bir hale gelebilir.

Birbirlerinin alışkanlıklarına olan bağlılıkları yüzünden oldukça sık fikir ayrılığına düşebilen başak burçlarının sabırları kısa süre zarfında taşabilir ve çekişmeler şiddetli kavgalara dönüşebilir. Başaklar hataları abartma konusunda doğal bir yeteneğe sahip olduğundan, kendi burçlarından bir insan ile birliktelik yaşadıklarında beraber oldukları insan da aynı şeyi yapacağı için çok sık tartışma yaşamaları kaçınılmaz hale gelir. Oysa yalnızca açık bir şekilde konuşarak birbirlerine sorunlarından ve hoşlanmadıkları davranışlardan bahsederek dahi tüm bu tartışmaları en başından önleyebilirler. Ancak başak burçları genel olarak sakin bir yapıya sahip olmasına rağmen özellikle “bazı konularda” çok çabuk sinirlenebilir ve sinirlendiklerinde de gerçek anlamda etrafta fırtınalar kopmasına neden olabilirler.

Karşı tarafından tepkilerini öğrenmek, başak burçlarının ilişkilerinin uzun vadeli hale gelmesini sağlayacak en önemli konudur. Başak ile başak burcu beraberliklerinde her iki tarafta birlikte olduğu insanın hangi davranışlardan etkilendiği ve olaylara nasıl tepki verdiği iyi öğrenmelidir. Birbirlerinin alışkanlarını öğrenerek hassas konulara dikkat eden başak burçları, kendilerini biranda oldukça romantik bir ilişkinin içinde bulacaktır. Anlayışlı olunmasıyla birlikte sosyal hayattan daha fazla keyif alan başaklar, beraber katıldıkları tüm sosyal aktivitelerden büyük keyif alacak ve bu durum da ilişkinin gidişatına olumlu bir etki sağlayacaktır.

İlişkinin ilk günlerinde her iki başak da birbirini henüz iyi tanımadığından, ilişkinin kaderini tayin eden bu dönemde her iki taraf da adımlarını dikkatli atmalıdır. Çoğu başak burçları birbirlerini henüz tanımadan ilk günlerde çok şiddetli kavgalar ederek ilişkilerinin olgunlaşmasına izin vermeden ayrılmayı seçmektedir. Aslında bu sürecin atlatılması için iki tarafın da anlayışlı olması ve ilişkinin ilk günleri karşı tarafın tepkilerini ölçmeye ayırması, mutlu bir beraberliğin de gelişmesini sağlayacaktır. Gerçekten de her iki tarafın için de sancılı olabilecek bu sürecin anlayışla ve konuşarak atlatılması halinde, başak burçları hoşgörülü ve romantizm dolu bir ilişkiye başlayacaktır.

Rahnansaika