Başak ve akrep uyumu

Başak ve akrep birlikteliğindeki uyum, genellikle dışarıdan dikkat çekecek ve birçok insanın hayranlıkla izleyeceği kadar yüksek seviyededir. Birbirleri için biçilmiş kaftan olan başak ve akrepler genel olarak oldukça uyumlu karakterlere sahip olsa da, her ilişkide olduğu gibi bazı noktalara dikkat edilmesi de gereklidir. Zira burçların genel özellikleri birbiriyle uyumlu olsa da, her insanın kendine has bir karakter olduğu ve burcun genel özelliklerinin bazı insanlarda çok daha baskın olduğu unutulmamalıdır.

İnsanlardan sır gibi sakladıkları gerçek anlamda yüksek zekalarıyla olayların ardındaki nedenleri kısa süre içinde anlayabilen başaklar, akrep burcunun yaradılışından gelen gizemli hallerinden etkilenecek ve bu karakteri araştırmak isteyecektir. Araştırmacı özelliği nedeniyle birçok ünlü bilim adamının burcu olan başak, aynı zamanda çok yüksek zekalı insanların mensubu olduğu bir burçtur. Başak burcu insanları çevrelerine pek belli etmek istemese de yüksek zekalarını olayları ve insanları gözlemlemek ve araştırmak için çok sık kullanılır. Akrep burcuyla başak arasındaki çekim de, büyük ihtimalle başak burcunun karşısındaki gizemli kişiliği merak etmesiyle başlar ki, araştırma derinleştikçe hayranlık hissi de gelişerek duygusal bir ilişki başlar.

Başak burçları dışarıdan çok ketum ve asık suratlı görünse de, karmaşık olayların tamamını “aynı anda” düşündükleri için aslında kafalarında hep bir şeyler vardır. Başak burçlarının bu karmaşık halini çözebilecek ve yüzlerine kocaman bir gülümseme getirebilecek bir burç varsa, o da kesinlikle akreplerdir. Birkaç saniye içinde karşısındaki başak burcunu gülümsetebilen akrepler, böylece başakların kafasının dağılmasını ve rahatlayarak etrafa pozitif enerji saçmalarını sağlayacaktır. Bu durumu kısa süre içinde fark eden başaklar, kendisine gerçek anlamda “iyi gelen” akreplerle daha da fazla zaman geçirmek isteyecektir. Başak ile akrep burcu arasındaki bu uyum, ilişkinin de uzun soluklu olmasını sağlayan en önemli faktörlerden biridir.

Bazı akrep burçlarının gururuna belki de hayattaki diğer her şeyden daha fazla önem vermesi, başak burçlarının dikkat etmesi gereken çizgiyi de belirleyen unsurdur. Her ilişkide yaşanan ve uzlaşma için son derece normal olan küçük tartışmalarda dahi başak burcunun ağzından çıkacak küçük bir söz, akrep burcunun çok önem verdiği gururunun kırılmasına ve kolay kolay da bu yaranın iyileşememesine neden olabilir. İlişki anlamında uyumlu olsalar da başak ve akrep burçları hayata farklı gözlerle bakar ve nedenle hayat görüşleri de birbirinden farklı olabilir. Başak burçlarının farklı bir hayat görüşüne sahip olan akrepleri zekasını kullanarak kendi düşüncesine çekmeye çalışmak yerine, karşısındaki insanı olduğu gibi kabullenmesi ve düşüncelerine saygı duyması gerekir.

Rahnansaika