Balık ile balık burcunun uyumu

Anlaşılması kesinlikle en güç burçlardan biri ve belki de en zoru olan balıklar, ilişkilerinde uyumu yakalama konusunda başarılı olabilirler. Hayatının aşkını bulmasa da iki balık en azından benzer karakterlere sahip olduğundan birbirini anlayabilir ve ilişkilerinde birbirlerine destek olabilir. Dışarıdan anlaşılması güç olduğu kadar balıkların kendi kendini de anlaması zor olduğundan, çoğu balık bir ömür boyunca düşüncelerini ve davranışlarını anlamaya çalışır. Duygusal zekaları yanına yaklaşılmayacak kadar yüksek olan balıklar, bu üst düzey duygusal zekalarını hayatta bir avantaja dönüştürmek için herhangi bir gayret içine dahi girmeyebilir. Eve bağlı ve sevdiği insanla ilgilenmekten hoşlanan balıklar birbirleriyle mutlu bir beraberlik kurabilir.

İki balığın aynı evi paylaşması ilk aşamada ideal uyumun yakalanması olarak görülse de, bu durum hayatta teori ile pratiğin uyuşmadığını gösteren en uygun örneklerden birinin yaşanmasına neden olur. Zira genel olarak dalgın ve derin düşünceler içinde olan balıkların ev hayatıyla ilgilenmek konusunda fazla hevesli olmaması normaldir. Dominant burçlar ile birlikte olan balıklar belki de tüm hayatları boyunca erteleyecekleri planları için itici gücü bulurken, iki balık birbirlerini pek de olumlu şekilde motive edemeyebilir. Sahiplenmeye meyilli olan balıklar ilişkilerine sadık kalarak romantizmi sonuna kadar yaşayabilir. Birbirlerine sadakatle bağlı olan balıklar zaman zaman yaşadıkları duygusal çalkantılar sebebiyle şiddetli kavgalar edebilir ancak bu durum kısa süre içinde aşılır ve çift birbirine kısa süre içinde sevgiyle bağlanır.

Pratik hayattan uzaklaşma ve çok kuvvetli hayal güçleri sebebiyle bohem bir yaşama kaymak, balık beraberliklerinin en büyük sorunlarından biridir. Bu nedenle balık çiftlerinin muhakkak kendilerini sosyal ve iş hayatına bağlayacak arkadaşlık ilişkileri kurması gerekir. Balık burcunun ihtiyacı olduğunda dahi çalışma konusunda hevesli olmayışı, kendisi gibi bir insanla beraber olduğunda daha da artabilir. Paraya hayatı boyunca önem vermeyen ve hayatın anlamını maddiyatın çok ötesinde kavramlarda arayan balıklar, ev ekonomisi konusunda çoğu zaman hüsran yaşayacaktır. Cebinde ne kadar para olduğundan ziyade paranın sadece olup olmadığına bakan beraber, gece eğlencelerinde ve tatillerde aslında aylık bütçelerinin tamamını dahi harcayabilme potansiyeli sahiptir. Üstelik her iki balıkta bu tarz bir harcama yaptığı için ertesi gün zerre kadar pişmanlık dahi duymayabilir.

Gerçeklerin yüklediği sorumluluklardan kaçma konusunda kesinlikle bir uzman olan balıklar, beraberliklerinde birbirlerinden güç alarak hayata bağlanmak zorundadır. Soyut bir hayatın tercih edilmesi başta huzursuzluk ve maddi sıkıntıların yaşanmasın neden olarak, ilişkinin kısa süre zarfında yıpranmasına sebebiyet verecektir. Yine iki balığın bir araya gelmesiyle öncelik “aşk” oluştuğundan, bu beraberlik uzun yıllar boyunca devam eden mutlu bir evliliğe dönüşebilir.