Aslan ve yay uyumu

Aslan ve yay burçları birbiriyle son derece uyumlu olan karakterleri nedeniyle çoğu zaman mükemmel birlikteliğin simgesi olarak gösterilir. Küçük detaylar haricinde genel olarak karakterleri birbiriyle oldukça uyumlu olan aslan ve yay burçları, uzun süre boyunca mutlu bir beraberliği paylaşabilir. Farklı olmayı ve yenilikleri seven aslanlar, değişim süreci bir ömür boyunca bitmeyen yaylar ile çok iyi anlaşır. Yeni yerler keşfetmek, yaratıcı aktivitelerde yer almak ve farklı heyecanlar tatmak konusunda sürekli birbirini teşvik eden aslan ile yaylar, bu özellikleri ile ilişkilerinin sürekli olarak taze kalmasını sağlar.

Hayata bakış açıları ve sosyalleşme biçimleri de büyük oranda benzerlikler gösteren aslan ile yay burçlarının sürtüşme yaşayabileceği tek nokta otoriter olmalarıdır. İlişkide baskın taraf olmak isteyen aslanlar ile kontrol merkezi görevini üstlenmek isteyen yayların ilişkinin iki zıt kutbunu oluşturduğu söylenebilir. Bu durumda aslan burcunun baskın güç olmaya çalışma konusunda ısrarlı bir tutum takınması, yay burçlarından beklenmeyecek şekilde sert bir tepki almalarına neden olabilir. Çünkü en az aslanlar kadar kontrol etmeyi seven yayların herhangi bir baskıya uzun süre boyunca dayanması mümkün değildir.

Aslanların birlikte olduğu yay burcu insanlarını mümkün olduğunca hislerini paylaşmak için teşvik etmesi gerekir. Duygu ve düşüncelerini kendine saklayan yaylar konuşarak kısa süre içinde halledilebilecek konuları dahi bazen günler boyunca kafalarına takabilir. Bu durum ilişkinin gidişatı için de sorun yaratabileceğinden, aslan burçlarının ölçülü bir şekilde duygusal paylaşım için yayları cesaretlendirmesi gerekir. Aslan burçlarına göre daha bağımsız bir yapıya sahip olan yayların gereksiz ve sürekli tekrar eden kıskançlık krizlerine de karşı toleransı da oldukça düşüktür. Aslanların yaradılış gereği birlikte olduğu insanı çok fazla sahiplenme özelliği olduğundan, bu sahiplenme duygusunun dozunu iyi ayarlamaya özen göstermeleri gerekir.

İlişkide baskın güç olma çabası içine girilmemesi ve özgürlük konusunda her iki tarafında anlayışlı olması halinde aslan ve yayları uzun süreli bir beraberlik beklemektedir. Özel ve sosyal hayatlarında benzer aktivitelerden keyif alan aslan ve yaylar, oldukça uyumlu bir çift olabilir. Zor zamanlarda birbirlerine destek olma konusunda da oldukça kararlı olan aslan ve yaylar, içinden çıkılması zor gibi görünen durumlarda dahi birlikte olduğu insana olan güvenini korur. Aslan burçları gerçek anlamda güçlü bir karakter olsa da her insan gibi bazen duygusal anlamda kendilerini güçsüz hissedebilir. Yay burçları için de aynı durum söz konusu olduğundan bu tür durumlarda iki taraf da birbirine destek olarak, ilişkinin en önemli bileşeni olan “güven” duygusunun daha da pekişmesini sağlar.

Rahnansaika