Aslan ve terazi uyumu

Yaradılış itibarıyla terazi ile aslanlar birbirleriyle uyum sağlayabilecek ve ilişkilerine denge getirebilecek özelliklere sahiptir. Hayata karşı dik duruşuyla ve otoriter yapısıyla dikkat çeken aslanlar, en az kendileri kadar güçlü bir karakter olan teraziyi daha yakından tanıdıkça duyguları daha da kuvvetlenir. Ev hayatında rahatına bir hayli düşkün olan teraziler tıpkı kendileri gibi konfor arayan aslanlarla günlük hayatı paylaşma konusunda çok iyi anlaşabilir. Ancak uzun süre baş başa vakit geçirildiğinde aslan burcunun sürekli ilgi ve takdir bekler hali terazilerin canının sıkılmasına da sebep olabilir.

Terazi burçları birlikte olduğu aslana ilgi göstermekten ve biraz da olsa onu şımartmaktan hoşlansa da, bu durumun sürekli tekrarlanması gerektiğini anladığı zaman ilişkiden soğuyabilir. Zira aslan burçları her yaptığı hareketin takdir edilmesini ve tüm düşüncelerinin beğenilmese bile ilgi çekici bulunmasını isteyen bir yapıya sahiptir. Bu sürekli ilgi bekleyen hal, tıpkı diğer burçlarda olduğu gibi terazilerin de enerjisinin tükenmesine ve ilişkiye dair kafalarında bir takım sorular oluşmasına neden olabilir. Terazi burçların bu konuda biraz akılcı davranması ve ilişkinin ilk günlerinden itibaren tavrını açık bir dille ortaya koyması gerekir.

İlişkinin diğer tarafında yer alan aslanlar, kontrol etme konusunda bazen takıntıya varabilecek bir tutum sergileyebilir. Aslanların birlikte olduğu teraziyi kontrol altına almaya çalışması ve belki de ilişkideki baskın karakter olduğunu belirtmek istemesi, teraziler üzerinde pek de olumlu bir etki yaratmaz. Tamamen aksine kontrol altına alınabilecek en son burçlardan biri olan teraziler üzerinde baskı hissettiği anda bu tutuma çok sert karşılık verebilir. Kendisine zorla bir şey yaptırmanın neredeyse imkansız olduğu terazilere sürekli yaptırımda bulunan aslanlar terazilerin sabrının kısa süre içinde taşmasına ve ilişkinin çıkmaz bir yola girmesine neden olabilir.

Baskıcı bir tutumdan ziyade sakin ve rahat bir tavır takınması gereken aslanlar, ancak böyle terazilerin güvenini kazanır ki, karşısındaki insana güvenen teraziler kalbinin kapılarını sonuna dek açacaktır. Aslan burçlarının bazı davranışları çoğu insan için çocuksu bir şımarıklık içerse de, terazi burçları bu tür hareketleri sevimli bulabilir. Aslan burcunun küçük kaprislerinden hoşlanan terazilerin yine de bu konuda fazla zorlanmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Aslan burçları kontrol merkezi olmaktan vazgeçerek biraz da ipleri terazinin eline bırakırsa, ilişkinin ömrü de büyük oranda uzayacaktır.

Rahnansaika