Aslan ve kova uyumu

Sürprizlere bayılan aslanlar için adeta biçilmiş kaftan olan kovalar, aslan burcunun kısa süre içinde bağlanabileceği ve uzun süreli bir ilişkinin hayallerini kurmaya başlayacağı bir karaktere sahiptir. Aslan ve kova burcu arasındaki çekim oldukça yüksek olduğu gibi, bu iki burç birbirleriyle oldukça uyumludur. İlginin tam merkezinde olmayı seven aslanların küçük kaprislerinin üstesinde “severek” gelen kovalar, mutlu bir beraberlik oluşması için var gücüyle çalışır. Tıpkı kovalar gibi aslan burçları da birlikte olduğu insanı mutlu etmekten hoşlanır ve gönüllü olarak karşı taraf için her şeyin en iyisini yapmaya çalışır.

Aslan burçları yaşamında kalite ararken, kova burçları ise insanlık vasıflarına önem verir. Bu iki burcun hayata bakış açıları ortak bir paydada kesişerek, hayat görüşlerinin beraber şekillenmesine neden olur. İdeal beraberlik için doğru karışım olan aslan ve kova burçları, kağıt üzerine ne kadar zıt görünse de ilişkinin ilk gününden itibaren birbirlerine oldukça kuvvetli bir şekilde bağlanabilirler. Buna ister ilk görüşte aşk, ister zıt kutupların çekimi isterse de anlaşmazlıklardan doğan aşk densin, Aslan ile kovaların mutlu bir ilişkiye yelken açması oldukça kuvvetli bir ihtimaldir.

Farklı karakterlere sahip olan aslan ve kovalar aslında zıt olmalarını ilişki için bir avantaja dönüştürebildiği için uyumlu bir çift olabilir. Zira her iki burcunda hayatında eksik kalan yönleri karşı tarafından en güçlü karakter özellikleri olduğundan, aslında aslan ve kov burçları birbirlerini tamamlayan iki karakterdir. Sosyal hayatlarında şaşkınlık uyandıracak kadar aktif olan aslan ve kova burçları, her zaman sohbet edecek yeni bir konu bulabilir ve saatlerce hiç usanmadan birbirleriyle konuşabilir. Bu durum uzun süreli ilişkiler için ideal bir özellik oluşturur çünkü ilişki her iki taraf da birbirinden sıkılmaz ve beraberlik her zaman tazeliğini korur.

Eğlence anlayışları, dinlenme alışkanlıkları ve sosyal paylaşım alanları konusunda birbirlerinin zevklerine ve alışkanlıklarına kolayca uyum sağlayabilen aslan ve kova burçları, evlilik kararını dahi çevrelerindeki herkesi şaşırtacak derecede kısa bir süre içinde alabilir. Kova burçlarının bazen duygusal yapılarını saklamak istemeleri ve hislerini içinde yaşaması, aslanların da benzer şekilde tepki vererek içine kapanmasına neden olabilir. Bu durumun uzun süreli bir soruna dönüşmemesi için çiftlerin paylaşımdan korkmaması ve tüm duygularını tamamen açık bir şekilde karşı tarafa söylemesi gerekir. Bu şekilde paylaşılan duygular ne aslanı ne de kovayı karşı taraftan soğutmayacağı gibi, aksine hislerinin daha da kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Rahnansaika