Akrep ve oğlak uyumu

Akrep ve oğlak iki otorite merkezi ve şahsına münhasır karakterin bir araya gelmesiyle oluşan ilişkiler, en baştan ilgi çekici ve her tür gelişmenin “her an” yaşanabileceği beraberliklerdir. İkisi de gerçek anlamda güçlü karakterler olan akrep ve oğlak burçlarının hayata dair sağlam duruşları, tanışmalarından itibaren birbirlerinde “kendilerini” görmelerine ve etkilenme sürecinin hızlı bir şekilde gelişmesine neden olabilir. Oğlakların parayı yönetme konusundaki ustalığı ve iş hayatındaki hırsları, akreplerin kaliteli bir hayat için hedefleri doğrultusunda kararlı adımlarla ilerleyişi ile benzerlik gösterir. Belirli bir amaç uğruna beraber çalışma konusunda son derece başarılı olan akrep ve oğlaklar, bazen iş hayatına ve ekonomiye çok fazla dalarak birbirilerine zaman ayırmayı ihmal edebilir.

İş hayatında yönetici pozisyonunda olan oğlaklar son derece aktif ve otoriter bir yaşama sahip olduğundan, ilişkilerde otoritenin tam merkezinde yer almaya alışkın olan akrepler ile anlaşamayabilir. Ancak devreye yükselenlerin girmesi ile bu durum değişebilir ve oğlakların tüm kontrolleri akrebin eline vererek iş hayatının stresini bir de evde yaşamak istememesine neden olabilir. İş hayatında yoğun bir tempoda çalışan ve çok fazla sorumluluk alan oğlaklar, özel hayatlarında zihinlerini dinlendirmek ve organizasyon yapmak için uğraşmamak için kontrolü akreplerin eline bırakabilir. Bu tür durumlarda akrep tam da istediği gibi davranabildiğinden ve oğlakta kafasını dinleme imkanı bulduğundan ilişki dengeli bir şekilde yürütülebilir. Bu nedenle akrep ve oğlak arasındaki uyum, karakterlerin sosyal ve iş hayatıyla da doğrudan ilişkilidir.

Duygusallık konusunda ikilem yaşaması oldukça kuvvetli olan akrep ve oğlaklar, hisleriyle hareket etmeyi tamamen farklı şeyler olarak algılar. Hayata bakış açıları ve nerede duygularına neredeyse mantığına güveneceği konusunda emin gibi görünen akrepler, aslında çoğu zaman dışarıya mantık insanı gibi görünürken içinde tüm kararlarını duygularına göre verir. Oğlak insanları hayatı rasyonellik çerçevesinde yaşadığından, akrep burçlarının duygusal kararlarını eleştirebilir ki, eleştirilmek ise akreplerin pek de hoşuna giden bir şey değildir. Özellikle söz konusu maddi konular olduğunda fevri kararlar alan akrepler, karşısında uzun yıllar boyunca bu kararı karşısına çıkarak bir oğlak bulabilir.

Her iki burç da hayattan koparabildiği kadarı ister ve hiç bir zaman da kopardığı lokmanın büyüklüğü ile yetinmeyerek daha büyüğünün peşinden gider. Akrep ve oğlakların bu özelliği ilişkiyi olumlu yönde de etkileyebilme özelliğine sahiptir. Maddi konularda ortak kararlar alan ve planlarını başarıyla uygulayan akrep ve oğlakların mantık evlilikleri konusunda doğru kararlar aldığı söylenebilir. Ancak söz konusu duygusal ilişkiler olduğunda, durum bir hayli karışıktır…