Yengeçle yengeç uyumu

Romantizm rüzgarlarının oldukça şiddetli estiği bir ilişki türü olan yengeç burcu beraberliklerinde çiftler, gerçek anlamda duygusal uyumu yakalayabilir ve romantik ilişkilerinin uzun süreli bir mutluluğa dönüşmesini sağlayabilirler. Korumacı bir burç olan yengecin kendi burcundan bir insanla birlikte olması, iki tarafın da birbirinin ihtiyaçlarını anladığı ve empati yoluyla ortak bir paydada buluşulduğu ilişkilerin uzun süreli olmasını sağlar. Fiziksel uyum açısından da ileri derecede birbirine uyan yengeçler, aşk hayatlarındaki ihtirası uzun süre muhafaza edebilirler. Sosyal hayatı paylaşma ve ortak yaşam konusunda birbirleriyle şaşırtıcı derecede uyumlu olan yengeçler, dışarı çıktıklarında birbirinden habersiz plan yapsa dahi aynı yere gitmeyi kararlaştırabilir.

Karakter analizi yapma konusunda doğuştan yetenekli olan yengeçler, beraber geçirilen süre arttıkça karşı tarafın düşüncelerini ve davranışlarını daha iyi yorumlar ve bu da yengeç ile yengeç arasındaki ilişkinin sağlam temellere sahip olmasına yardımcı olur. Yengeç burçlarının kişilikleri çoğu zaman kocaman bir soru işareti olsa da, dışarıdan karmaşık bir yapıya sahipmiş gibi görünen yengeç çiftleri ilişkinin ilerleyen zamanlarında birbirilerini neredeyse tamamen çözerler. Ne istediğini bilen bir yapıya sahip olan yengeçler beraber oldukları insanın iş hayatına da büyük destek sağlayabilir ve eğer çift ortak başarıların hayalini kuruyorsa kısa zamanda arzulanan hedefe varabilir.

Yengeçlerin oldukça kuvvetli 6. hisleri olmasına rağmen bu yönlerini insanlarla paylaşma konusunda oldukça cimri olmaları, çoğu zaman ilişki ile ilgili düşüncelerini yüksek sesle söylememelerine neden olur. Duygularını içinde tutarak aslında kendini yıpratan yengeçleri en iyi anlayacak olan burç yine yengeçler olduğundan, kendi burcuyla birliktelik yaşayan yengeçler içini dökerek rahatlayabilir ve şüphesiz bu durumda beraberliğin çok daha olumlu bir seyir izlemesini sağlar. İlişkilerini ayakta tutmak için duygusal anlamda kendilerini kontrol etmeye çalışmadan doğrudan beraber olduğu yengeçle düşüncelerini paylaşmaları, ileride yaşanacak duygu patlamaları nedeniyle alevlenecek tartışmaları önleyecektir. Uzun zaman kişinin içine attığı duyguları ilişkinin ilerleyen zamanlarında su yüzüne çıkarak şiddetli tartışmalara neden olacağından, kendisini en iyi anlayacak burçla yani kendi burcuyla birlikte olan yengeçlerin duygusal paylaşım konusunda cimri olmaması gerekir.

Mutlu bir birliktelik için her zaman korumacı, düşünceli ve zarif tavrını sürdüren yengeçler, karşılıklı jestler ve romantik jestlerle birlikteliğin her daim ilk günkü heyecanını korumasını sağlar. Kendisi gibi düşünceli bir insanla birlikte olduğu için gerçek anlamda sevildiğini hisseden yengeçler daha da paylaşımcı olacak ev ilişkinin uzun yıllar boyunca mutlu bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır.

Rahnansaika