Yay ve oğlak uyumu

İlk günlerde birbiriyle son derece uyumlu bir çift olarak görülen yay ve oğlaklar ilişki eskidikçe iletişim sorunları yaşamaya başlasa da, beraberliğin devamlılığı için iletişim kurma konusunda zorluk çekmezler. Beraberliklerini uzun süre boyunca yürütme konusunda başarılı olarak nitelendirilebilen yay ve oğlaklar, aslında karakter olarak birbirine oldukça zıt iki burçtur. Yaradılıştan gelen temel özelliklerin birbirine 180 derece zıt olması bazen “ters kutupların birbirini çekmesi” olarak da algılanır ve çiftler kısa süre zarfında bu çekimin etkisiyle tutkulu bir aşka yelken açar. İyimserlik ile kötümserliğin karşı karşıya geldiği yay ve oğlak beraberlikleri, uyum açısından yükselenlerin çizeceği haritaya göre belirlenmektedir. Yine her yay ve oğlak burcunun mükemmel çift olabileceğini söylemek zordur ancak genel bir uyumdan söz edilebilir.

Dışarıdan somurtkan görünen oğlakları tanımaya başlayan yaylar ilk zamanlarda oldukça ilgi çekici bir karakterle karşı karşıya olduğunu düşünse de, belirli bir süre ilk günlerdeki ilgisini kaybedebilir. Yay burçlarının bir ilişkiden beklediğini verebilecek potansiyele sahip olan oğlaklar, yükselenlerin etkisine göre uyumlu bir aşık haline de dönüşebilir. Çevre şartlarına ve insanlara göre değişebilme özelliği en fazla olan burçlardan biri olan oğlak, diğer pek çok burcun aksine sabit fikirli ve değişmeyen özellikleri olan bir karakter değildir. Bu nedenle yay beraberliklerinde oğlakların uyum adına atacağı adımlar oldukça önemlidir. Zira oğlaklar isterlerse yayların ayaklarını yerden kesecek romantik bir aşık olabilme özelliğine sahiptir.

Gerçek aşkın peşinde olan oğlaklar için bazen yay beraberlikleri romantizmin uç noktalarda yaşandığı bir ilişkiye dönüşebilir. Oğlaklara pozitif enerjisini veren yaylar yalnızca karşısındaki insanın hayatının olumlu yönde gelişmesini değil, ilişkinin de kendi istediği yönde ilerlemesini sağlayabilir. Oğlaklar değişmek istediği takdirde yayların ideal aşık tipine uyum sağlamakta zorluk çekmese de, bu değişim için gerekli olan motivasyonu yine yayların vermesi gerekir. Bu nedenle ilişkide uyum karşılıklı etkileşim ve paylaşıma bağlıdır. Yayların birlikte olduğu oğlak burcuna ilham vermek için kalbinin kapılarını sonuna kadar açması, oğlağın aradığı aşkı bulduğuna inanmasına ve ilişkinin mutlu bir beraberliğe dönüşmesi için elinden geleni yapmasına neden olacaktır.

Yayların iş hayatında daha hırslı olmasını sağlayan oğlaklar, ortak çıkarları ilgilendiren hedefler doğrultusunda yayları motive eder. Evliliklerde çiftin geleceğe dair planlarının gerçekleşmesi için oğlakların muhakkak motivasyon kaynağı olması ve yayları olumlu yöne kanalize etmesi gerekir. Beraber katıldıkları sosyal aktivitelerden her iki tarafta keyif alabilir ve hareketli bir yaşamı keyifle paylaşabilir. Birbirlerinin zayıf yönlerini tamamlayabilen oğlak ve yaylar, uzun süreli bir beraberliği sorunsuz yürütebilir.