Terazi ve yay uyumu

Yay burçlarının hayat görüşünün daha rahat ve bazen de vurdumduymaz olması, terazi burcunun düzenli yapısıyla çelişecekmiş gibi görünse de ortaya son derece uyumlu bir çift çıkabilir. Terazi ve yay uyumunda her iki tarafında büyük bir çaba sarf etmesi gerekmez. Yükselenlerin devreye girmesiyle yay ve teraziler arasında bazı anlaşmazlıklar oluşabilir. Özgürlük düşkünü olan yaylara yeterli yaşam alanını veremeyen terazilerin uyumlu bir ilişki beklemesi hata olacaktır. Terazi birlikte olduğu yayı kontrol altına almaya çalıştıkça, özgürlüğünden asla taviz vermeyen yayların kendinden daha da uzaklaşmasına neden olabilir.

Hayattaki amaçlarına ulaşmak için disiplin içine girip kendini sıkmaktansa daha rahat bir tavır takınan yaylar, terazi burçları için oldukça eğlenceli gelecek ve ilişkinin ilk günlerinde kuvvetli bir çekim oluşturacaktır. Ancak ilişkinin daha da derinleşmesi ile birlikte yay burçlarının fazla rahat olduğunu ve bu nedenle karşısına çıkan bazı fırsatları kaçırdığını düşünen terazilerin ilişkinin geleceğine olan inançları kaybolabilir. Bu aşamada terazi burçlarının unutmaması gereken, yayların hayatı akışına bırakmak gerektiğine inandığı ve kişinin ne kadar zorlasa da bazı şeyleri elde edemeyeceğine inandığıdır. Çoğu yay burcu kendisinin dahi tanımlayamadığı bir his sebebiyle bazı olaylara karşı mesafeli yaklaşır. Aslında bu 6. his çoğu zaman yayın yararınadır ve bu tür kararlarda terazilerin de birlikte olduğu yaya destek olması gerekir.

Lüks karşı her zaman zaafı olan yaylar, güzellik ve kaliteli yaşam tutkunu teraziler ile sosyal yaşamda da iyi anlaşacaktır. Daha kaliteli bir hayat için terazilerin şiddetli arzuları yayı “germemeli” ve yay burcuna gereken zaman tanınmalıdır. Çünkü sonuç olarak yay burçları da terazinin istediği gibi yaşam ister ancak buna ulaşmak için izlediği yol farklıdır. Kıskançlık krizleri burçların genel özelliklerine göre fazla sorun oluşturmasa da, yükselenin devreye girmesi ile bazı teraziler birlikte olduğu yayı çok fazla kıskanabilir. Sürekli ensesinde nefesini hissettiği terazi sebebiyle kendini kısıtlanmış hisseden yayların ilişkiden soğuması kaçınılmazdır.

Yay burcunun kontrol altına alınmak için seçilebilecek en son burçlardan biri olduğu unutulmamalıdır. Teraziler birlikte olduğu yayı kaybetmemek istiyorsa muhakkak yayın kendine ait zamanlar yaratmasına müsaade etmelidir. Eğlence hayatına da pek bir düşkün olan yaylar, sosyal aktivitelerde terazinin hoşuna giden şeyler yapacaktır. Ancak bu aşamada teraziler yayın sosyal hayattaki hızından yorgun düşebilir. Bu nedenle yay burçlarının kendisi kadar birlikte olduğu teraziyi de düşünmesi ve sosyal aktivite planlarını bu şekilde yapması gerekir. Yay burcu açık konuşmayı seven ve sözü de kolay kolay esirmeyen bir burçtur. Bu nedenle yayın sosyal hayatını kıskanmak yerine ona ayak uydurmak, teraziler için çok daha kolay olacaktır.