Terazi ve oğlak uyumu

Terazi ve oğlak burçları genel burç özellikleri incelendiğinde birbirine büyük oranda zıt olan burçlar olsa da, tanışmalarından itibaren aralarında oldukça şiddetli bir çekim gücü oluşabilir. Hızlı gelişen ilişkilerin çifti olan terazi ve oğlaklar, birbirlerini yakından fırsatı bulamadan oldukça ihtiraslı bir aşka dahi yelken açabilir. Ancak ilişkinin ilk zamanlarında yaşanan tutkulu aşk çiftlerin birbirini tanıması ile hızlı bir biçimde hayal kırıklığına da dönüşebilmektedir. Oğlak burcunun fazla konuşkan olmaması ve sosyal hayattın popüler kişiliklerinden olmaktansa iyi bir dinleyici olmayı seçmesi, terazilerin bu gizemli kişiliği merak etmesine neden olur.

Oğlak burçları boş konuşmaya pek fazla toleransı olmayan ancak ilgisini çeken konularda da oldukça dikkat çekici konuşmalar yapabilen bir burçtur. Oğlakların bu hali teraziler için oldukça çekici gelirken, kendisiyle ilgilenilmesinden hoşlanan oğlaklar da kısa süre zarfında karşısındaki teraziye karşı duygusal hisler beslemeye başlayacaktır. Oğlak burcunun hayata bakış açısı teraziler için anlaşılmaz ve çoğu zaman da fazla detaycı gelebilir. Ten uyumu konusunda beklentilerinden sosyal hayatta bulunmak istedikleri pozisyonlara kadar farklı istekleri olan teraziler ile oğlakların düzenli bir ilişkide bocalaması ve kararsızlığa düşmesi şaşılacak bir durum değildir. Bu tür sorunlar yükselenlerin de devreye girmesi ile içinden çıkılamayacak bir sorun yumağına dönüşebileceği gibi, tamamen aksine iki tarafın da görmezden gelebileceği basit sorunlar olarak da algılanabilir.

Teraziler hayatta lüks ve konfor ararken oğlaklar da kaliteli bir yaşam peşinde koşar. Bu temel özellik iki tarafın da ilişkiye tutunmasını sağlayan en önemli unsurdur. Zira teraziler ile oğlaklar arasındaki ilişki uyumundan söz edilirken, yükselenlerin oldukça farklı karakter tipleri çıkartabileceği ve bu durumunda birlikteliği derinden etkileyebileceği unutulmamalıdır. Oğlakların uğrunda çalıştığı ve büyük bir tutkuyla bağlandığı konular teraziler için basit ve hayal ürünü olarak görülebilir. Bu tür durumlarda terazilerin birlikte olduğu insanı küçük görmesi, oğlakların da kaldıramayacağı bir tutumla karşılaşmalarına ve ilişkinin ani bir şekilde sonlanmasına neden olacaktır.

Terazi burçları, sessiz olmasına rağmen sosyal hayatta popüler olan oğlakları ilerleyen zamanlarda kıskanabilir ve kendini bir rekabet ortamında görebilir. Terazinin yakın arkadaşlarının ve hatta akrabalarının dahi birlikte olduğu insana çok fazla ilgi göstermesi, popülerliğin kıskanılmasına neden olabilir. Terazi ile oğlak arasındaki ilişkiler beklenmedik sonuçlara gebedir ve her an ani gelişmeler olabilir. Terazi ve oğlak birliktelikleri; analiz edilmesi ve “kesin” olarak tanımlanacak bir uyumdan söz edilmesi en zor beraberliklerdendir.