Terazi ve kova uyumu

Terazi ve kova burçlarının temel özelliklerine bakıldığında uyumu yakalamanın da ötesinde, uzun yıllar boyunca devam edecek mutlu bir evlilikten dahi söz edilebilir. Terazi ve kova burcu birlikteliklerinde her iki tarafta birbirine benzer zevklere ve özelliklere sahip olduğundan anlayış söz konusu olur ki, bu da bir ilişkinin uzun süre boyunca mutlu şekilde devam etmesi için en önemli unsurlardan biridir. Sosyal yaşamda var oluş biçimlerinden hayatı algılama şekillerine kadar büyük bir uyum sergileyen terazi ve kova burçlarının, söz konusu ilişki olduğunda en uyumlu burç beraberliklerinden biri olduğu söylenebilir.

Beğeni ve güzellik kavramlarına anlam veriş biçimleri dahi benzer olduğundan, terazi ve kovaların birbirlerini seviş biçimleri de uyum gösterir. Güzellik konusunda benzer fikirlere sahip olduklarından sosyal aktivelerde ortak hareket edebilir ve paylaşılan aktivitelerden karşılıklı olarak eşit dereceli keyif alınabilir. Terazi burçları birlikte olduğu kovaya sormadan kendi beğenisine göre bir program dahi yapsa, büyük ihtimalle sürpriz olan bu aktivite kovanın da hoşuna gidecektir. İlişkide sorun olabilecek en önemli konu, kova burçlarının kendine has yalnız kalma istekleri olabilir. Bazen aniden ortadan kaybolan ve özel hayatında küçük sırların olmasından keyif alan kovalar, terazilerin meraklanmasın ve daha da kötüsü kıskançlık hisleriyle yanıp tutuşmasına sebep olabilir.

Terazi burçlarının kovalar üzerinde baskı kurmaya çalışmaktansa, karşı tarafı tamamen özgür bırakması oldukça önemlidir. Kova burcu belki de özgür bırakıldıkça beraber olduğu burca daha da çok bağlanan tek burçtur. Özgürlüğüne düşkün olan başka burçlar olsa da, kova burçları özgürlüğünü yaşamasına izin vermenin de ötesinde “destek olan” insanlara karşı daha kuvvetli hisler beslemeye başlar. Çoğu kova ortadan kaybolduğunda küçük kaçamaklar yapıyor zannedilse de, aslında durum hiç de zannedildiği gibi değildir. Eğer birlikte olduğu teraziyi gerçek anlamda seven bir kova yalnız kalmak istiyorsa, bunu çok büyük bir ihtimalle “yalnızca yalnız kalmak istediği için” yapıyordur.

Terazilerin birlikte olduğu kovaya her hareketini açıklamasına yönelik bir baskı kurmaması ve kovaların da biraz daha paylaşımcı olmaya çalışması gerekir ki, böylece ideal beraberlik uzun süre boyunca devam edebilsin. Terazilerin kovalara saygı duyması ve özgürlüğünü yaşamasına karışmaması, kovalarınsa terazileri meraklandırmadan daha net açıklamalarda bulunması ilişkinin sorunsuz yaşanmasını sağlayacaktır. Kovalar bazen uzak kalmak isteyebilir ve bu durumun teraziler tarafından anlayışla karşılanması gerekir çünkü aslında her iki burcunda “aşk” anlayışı birbirinden farklıdır.