Terazi ve balık uyumu

İlk andan itibaren kuvvetli bir çekim etkisine maruz kalan terazi ve balıklar, kısa süre içinde kendilerini oldukça romantik bir ilişki içinde bulabilir. Uyumlu bir ilişkiden söz edilebilmesi için ilişkide istikrarın da olması gerekir ki, söz konusu teravi ile balık olduğunda beraberliklerin uzun zamana yayılması oldukça güçtür. Devreye yükselenlerin girmesiyle birlikte terazilerin balıklara karşı olan tutumu değişebilir ve ilişkinin daha uzun soluklu hale gelmesi sağlanabilir. Benzer bir durum balık yükselenlerinin de etkisiyle gerçekleşebilse de, bu tür karşılıklı baskın yükselen etkileriyle uzun bir mutluluğa dönüşen ilişkiler oldukça nadirdir.

İlişkide baskın karakter, tahmin edilebileceği üzere terazidir. Aslında çoğu balık burcu terazi ile birlikte olmaktan şikayet etmese de, genel olarak ilişkide huzursuz olan ve kendini rahatsız hisseden taraf teraziler olur. Teraziler özellikle balıklar için mükemmel derecede sevecen ve anlayışlı bir partnerdir ve bu nedenle de balıklar küçük detaylara takılmadan huzurlu bir şekilde ilişkiyi sürdürebilir. Ancak tembellik yapmayı seven balıkların sosyal hayata karışmak için her zaman hevesli olmaması, tam bir aktivite düşkünü olan terazilerin kendini kapana kısılmış hissetmesine neden olabilir. Sosyal hayatına çok fazla önem veren teraziler hareketli olmaktan ve insan içine karışmaktan hoşlanır. Ancak balıklar bazı zamanlarda kendilerini evden dışarı atacak gücü bulmakta dahi zorlanır ve bu da terazilerin beklentilerinin karşılanamamasına sebep olur.

Balık burçlarının hayatına sokacağı insanları seçme konusunda çok titiz davranması, her insanla kolaylıkla anlaşabilen ve iletişim kurmakta hiç zorlanmaya terazilerin karakteristik özelliği ile çelişecektir. Dışarıdan faal gibi görünen pek çok balık belki de kendisinin dahi bilmediği nedenlerden ötürü asosyalliğe göz kırpan “minimalist” bir yaşamı benimseyebilir. Matematiksel zeka konusunda iddialı olmayan ancak yakınına dahi yaklaşılması zor olacak kadar üst seviyedeki duygusal zekalarını “her zaman kendilerine saklayan balıklar”, terazilerin hareketli ve sosyal yaşamına ayak uydurmakta zorluk çekebilir. Çoğu balık tüm hayatını karmaşık duygularına anlam vermek ve kendini anlayabilmek için düşünerek geçirdiğinden, dalgın hal ve tavırlar içinde olabilir ki bu durum da teraziyi rahatsız edecektir.

Alınganlıktan hoşlanmayan teraziler karşısındaki balığın dalgın dalgın düşünmesinden hoşlanmayabilir. Kendi içinde karmaşık duygular yaşayan ve durgun olan balıkların bu hali terazilerde karşısındaki insanın başka şeylerle ilgilendiğine dair bir izlenim oluşmasına sebep olabilir. Çoğu balık para ile uzun süre temas etmekten hoşlanmaz ve para ile satın alınan şeylere değer vermez ki, bu da ekonomiye dikkat edilmesi gereken ilişkilerde terazi için büyük bir problem yaratabilir.