Sanal santral nedir? Ne işe yarar?

İletişim çağında yaşadığımız bir gerçek. İnternet büyük bir iletişim devrimini bizlere yaşattı. Sosyal medyalar da internet içerisindeki iletişim devriminin tekamüle ermesini sağladı. Bugün internet cebimizde olduğu sürece, her şeyin yanımızda olduğunu netgsm-santral-nedirhissedebiliyoruz. Sanal santral de işinizin yanınızda olmasını sağlayan bir sistem. İnterneti olduğu her yerde, işinizi yönetebileceğinizi bir düşünün. Bir kafe olabilir, veya siz tatildeyken olabilir. Bunu sanal santral sistemi sağlıyor. İş telefonunuzu sabit bir yerden yönetmeyi değil de, daha işlevsel bir şekilde her yerden yönetmenizi ve müşterilerinizle, mesajlaşma, e-posta gönderme gibi işlemleri yapmanızı sağlıyor. Üstelik daha ucuz ve tasarruflu bir şekilde…

Kurumsal kimlik için sanal santral…

İyi bir firma görüntüsü sağlamak istiyorsanız, her yerde işinizin başında olmanız gerekir. Ancak girişimci oturduğu yerde değil, bulunduğu yerde de işine hakim olmalıdır. Bunun yanında kurumsal bir kimlik için gerekli olan 0850 gibi numaralar kullanılmalıdır. Bu imkanları sanal santral sağlıyor işte. Tek bir kişi olabilir ve şahıs şirketine sahip olabilirsiniz. Hiçbir anlamı yok. Eğer müşterilerinize özel hattınızı veriyor ya da sabit bit numara veriyorsanız, kurumsal kimlik konusunda sorunlar var demektir. Halbuki sanal santral sayesinde, hem kurumsal bir hatta sahip olmuş olacaksınız, hem de daha işlevsel bir santraliniz olmuş olacak.

Bu santral ne sağlar?

Robot operatörler sayesinde, müşterilerinizi yönlendirirsiniz. Mesela ayrıntılı bilgi almak için 3 numaraya basınız. Bunlar kurumsal bir kimlik ifade eder. Firmanızın daha profesyonel olmasını sağlar. Ayrıca müşterilerinizle yaptığınız görüşmeleri rapor niteliğinde kayıt altına alabilirsiniz. Mesai saatleri dışında müşterilerinizle görüşmek istemiyorsanız, mesaj bırakma sistemini kullanabilir, otomatik mesaj sayesinde, kendilerine dönüş yapılacağını bildirebilirsiniz. İyi bir karşılama müziği ya da mesajı yayınlayarak, telefonlara bakabilirsiniz. Santrale dahil edeceğiniz kullanıcılar ile, görüşmeleri ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.