Oğlak ile balık uyumu

Hayata dair oldukça farklı düşüncelere sahip olan balıklar için oğlak burcundan biriyle birlikte olmak kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Zira diğer insanlardan farklı bir bakış açısına sahip olan balıkların oldukça büyük bir bölümü hayattan ne istediğini bilmez ve bu arayışları bir ömür boyu sürer. Oğlak burcunun kararlı ve tam aksine ne istediğini bilen karakteri balıkların istikrarlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Oğlak burçları yaratıcılık konusunda kendi potansiyellerinin dahi farkında olmayan balıkların daha üretken olmasını sağlayabilir. Disiplinsizlik yüzünden her gün şikayet eden ancak ertesi gün de aynı tavrını sürdürdüğü için bir türlü gereken enerjiyi ya da motivasyonu bulamayan balıklar, oğlak burcundan biriyle birlikte gerçek anlamda mutluluğu yakalayabilir. Şüphesiz madalyonun diğer yüzündeki oğlakların bu ilişkiyi nasıl karşılayacağı da önemlidir…

Oğlak burçları dışarıdan gönül eğlendirmeyi seven tipler olarak görünse de, aslında kendisine sadakat ile bağlanacak sadık bir eş arar. Beraber olduğu insana güvenmek isteyen oğlaklar çoğu zaman daha önceki ilişkilerinde güvendiği insanlar tarafından aldatıldığı için yeni beraberliklere şüphe ile bakar ya da gerçek aşkı asla bulamayacağına şartlanır. Bu açıdan bakıldığında tıpkı balıklar da olduğu gibi oğlak burçlarının da bir balıkla birlikte olma fırsatını kaçırmaması gerekir. Kısacası oğlak ile balık burcu beraberliklerinin her zaman ideal uyumu yakalama ihtimali vardır ve ilişkinin uzun süreli bir mutluluğa dönüşme şansı oldukça yüksektir.

Aslında balık ile oğlak arasındaki ilişki “gerçeklik ile hayal” arasındaki zıtlığın yarattığı uyumla dengeyi bulur. İlk bakışta realist bir oğlak ile tamamen duygularının söyledikleri doğrultusunda yaşayan hayalperest bir balık anlaşamayacakmış gibi görünse de, aslında bu iki burç birbiri için biçilmiş kaftandır. Balık burçları beraber olduğu oğlağın kararlı halinden kısa süre içinde etkilenir ve tamamen gönüllü olarak tüm ipleri karşı tarafa verir. Her geçen gün daha da çok bağlanan  balıkların bu hali oğlakları adeta mest eder ve güven duymaya başladıkça balığa olan sevgi de giderek artar. Pratik zeka konusunda diğer burçların eline su dökmesi zor olan oğlaklar, balık burcundan birisiyle beraber olduğunda ilk günlerde kısa süreli şoklar yaşayabilir. Hayatta karşısına çıkan sorunları pratik çözümlerle atlatan oğlaklar için balıklar çok yavaş, üşengeç ya da safmış gibi görünebilir. Bu aşamada ilk günlerden peşin hükümlü olmamak ve sabır göstermek oldukça önemlidir.

Oğlak burçları hayatı planlar doğrultusunda yaşayarak her şeyin düzenli bir şekilde yani “tıkır tıkır” işlemesini arzu eder. Bu durum balık burçlarının her zaman istediği ancak dışarıdan itici bir güç olmadıkça çoğu zaman “istikrarlı” bir biçimde yapamadığı bir şeydir. Pratiklik konusunda oğlaklar en zeki burçlar arasında olsa da, balıklar da diğer hiçbir burcun yanına dahi yaklaşamayacağı bir duygusal zekaya sahiptir. Bu da balık ile oğlakların birbirini mükemmel bir şekilde tamamlamasını ve çift olarak her konuda üstün bir yaklaşıma sahip olmasını sağlar.