Obezite hastalığı ve tedavisi

Genelde ürün alışkınlıklarında ki yanlış davranışların sebebi olarak gördüğümüz bu hastalığın kişinin vücudunda ki farklı rahatsızlıklardan dolayı da olabileceğini unutmayalım. Doğru teşhis ardından doğru tedaviyi getirecektir. Bu nedenle uzmanlar ışığında yapılan bir inceleme sonucunda eyleme geçilmelidir. Genelde eylem aktiviteleri arasında yemek 120220130915189131334_2düzeninde olan bozukluğun ve aşırı kalori tüketimi alışkanlığının rafa kaldırıldığına şahit oluyoruz. Hastalık ilk olarak bu şekilde kontrol altına alınmaya çalışılır. Bunun sebebi bazı kimseler için estetik ve göz alıcı bir vücuda kavuşmak gibi görünse de asıl amaç burada ki, fazla kiloların vücuda verdiği zarardır. Çünkü kasların haddinden fazla ağırlığı taşımak zorunda bırakılması –ki belli zaman sonra taşıyamaz ve yürüme zorlukları söz konusu olur- bunun yanında organların yağ ile kaplanarak şişmesi, nefes almada yaşanacak zorluğun kalbe olan zararları gibi nedenler sağlık problemlerinin büyümesine sebep olacaktır.

Tedavi aşamasında çizilen besin ve gıda programı, ilaçlı destekle sürdürülebilir. Gerekirse endoskopik ve laparoskobik desteklen sağlana bilir. Hastalığın sebepleri ile savaşılmasında kalori değerleri çok olan besinlerin azaltılması vardır. Ancak iş bununla kalmıyor. Vücutta fazlaca depolanan kalorileri yakmak için her gün hareketli bir yaşama demir atılmalıdır. Aksi halde kalori miktarı azaltılsa da besinlerde ki mevcut kalori ve vücuttaki fazla kalori birbirini dengeleyecek ve kilo kaybı yaşanmayacaktır. Bu nedenle her gün kalori yakmak için hastanın yarım saat yürümesi şarttır.

Obozite hastaları psikolojik rahatsızlıklara da yakalanabiliyorlar. Bunun sebebi vücutlarının estetik bir görünüme sahip olmaması, yaşamlarını zor yerine getirebilmeleridir. Tüm bunlar psikolojik rahatsızlıklara da neden olurken, kişinin tedaviyi kabul etmemesine de sebep olabiliyor. Bunun için obozite hastalarının istedikleri takdirde normal kiloya gelebileceklerine inanmaları gerekir. Bunun yüzlerce örneği var.