İkizler ile balık uyumu

Fiziksel çekimin hat safhada yaşandığı ikizler ve balık burcu birliktelikleri, tanışıldığı ilk andan itibaren başlayan karşılıklı beğeni ile ihtiraslı bir aşka dönüşebilir. İkizlerin karakterinden ve davranışlarından çok kısa süre içinde etkilenen balıklar için bu fırtınalı aşk denizinden kurtulmak pek de kolay değildir. Balıklar tüm burçlar içinde duyguları en yoğun yaşayanlardan ve belki de en yoğun yaşayan burç olduğundan ikizlerin hayata bakışından ve karizmasından hemen etkilenir. Fiziksel uyum konusunda herhangi bir sorun yaşamayan ikizler ve balık burçlarının ruhsal yapıları ise, ilişkinin kaderini belirleyen en önemli unsurdur. Zira ikizler burcu dış dünyaya kapattığı duyguları nedeniyle çoğu zaman insanlar tarafından katı olarak tanımlanırken, bu konuda balık burçlarının eline kimse su dökemez.

Balık burçlarının duygusal anlamda en hassas ve 6. hissi kuvvetli burç olduğu söylenebilir. Pek çok balık hayatta başarıya ulaşmak için zekasını kullanamıyor gibi görünse de, aslında çok yüksek bir “duygusal zekaya” sahip olduklarından diğer insanların başarı olarak tanımladığı makam, para ya da sosyal saygınlıkla ilgilenmezler. Bu durum idealist ikizlerin ilişkinin ilerleyen günlerinde balık burcunun iç dünyasını, kendi iç dünyasından bile daha karmaşık bulmasına neden olabilir. Kendi dünyalarına dalarak birbirlerini ihmal edebilme potansiyeli yüksek olan ikizler ve balık burçları, böylece ilgisizlik nedeniyle ilişkinin ilk günkü heyecanını kaybetmesine neden olabilir.

İkizler ve balık burcunda fiziksel uyuma eşlik edecek bir duygusallıktan bahsetmek için hayal dünyasının derinlerinde yaşayan balıklarla ikizlerin ortak hayalleri paylaşması gerekir. Hayata dair beklentileri ortak olan ikizler ve balık burçları ruhsal anlamda da çok iyi anlaşır ve belki de ruh ikizi olarak bir ömür boyu sürecek mutluluğu yakalar. Birbirleriyle en özel sırlarını dahi paylaşan ikizler ve balık burçları, sosyal çevrelerinden uzun yıllardır sakladığı şeyleri paylaşmanın rahatlığı ile daha da kenetlenir. Karşılıklı güvenin oluşmasıyla birlikte ikizlerin birlikte olduğu balığa olan saygısı da artar. Duygularını paylaşmak konusunda çoğu zaman ketum olan ikizler kendisinden daha da duygusal bir balık ile birlikte olduğunda bu durum ikizlerin rahatlamasına ve hislerini daha rahat paylaşmasına neden olur.

İkizler ile balık arasında yaşanan tartışmalarda ikizler burcu uzun zamandır içinde tuttuğu hislerinin su yüzüne çıkması ile öfke krizleri geçirirken, balıklar tüm bu fırtınanın ortasında sakince oturarak çayını yudumlamaya devam edebilir. Balıkların bu tutumu ikizler tarafından “vurdumduymazlık” olarak görülmemeli ve balıkların çözülmesi pek de mümkün olmayan duygusal zekasının bu aşamada devreye girdiği anlaşılmalıdır. Zira en hararetli tartışmalarda dahi sakin kalan balıklar aslında duygusal zekaları ile o anda kimse farkında olmadan birçok bilgi öğrenmekte ve edindiği bu bilgiler doğrultusunda geleceğe dair planlar yapmaktadır. Uzun süre boyunca tüm duygu patlamalarına tepkisiz kalan balıkların bir şeyler peşinde olduğu ve ilişki için tehlike çanlarının çalıyor olabileceği unutulmamalıdır.

Rahnansaika