İç güzelliğin normal değilse, dışarının bir anlamı yok!

Teknoloji geliştikçe insanların birbirleriyle olan iletişimi de artıyor. Amerika’daki bir insanın hayatını izleyerek veya okuyarak, kendi hayatımızın çilekeş olduğunu daha da çok düşünür olduk. Mankenlerin plajlarda vermiş olduğu pozlar, şarkıcıların konserlerde depresyon-3yapmış olduğu danslar, evleri, arabaları, hayatları, kendi hayatınızda bir kıstas ölçüsü olarak belirdiğinde, insanlarda bunalım daha derin olabiliyor. Bazen bunalıma girmek ve hayattan zevk alamamaya neden olacak karşılaştırmalar yapmak için zenginlerin veya şarkıcıların, mankenlerin hayatına bakmamıza bile gerek yok. Bizden daha güzelini veya yakışıklısını, başarılısını gördükçe, hayatı kendinize zehir etmek için olumsuz düşünde ve duygular harekete geçiyor. Ama neden?

Eğer kendinizin farkında değilseniz, çevrenizin farkındalığına kapılarak kendinizi küçümsemeye, sevmemeye, gerilere atmaya, karanlıklara gömmeye bir çok sebep üretirsiniz. Eğer iç güzelliğinizin farkında değilseniz, dışarıdan çok güzel olduğunuzu anlayamazsınız. İnsanların bugünkü en büyük sorunu, kendilerini tanımadan başkalarını tanımak istemleri. Kendilerine bakmadan başkalarına bakmaları. Hale kendi karakter ve benliğinin farkında olmayan insanlar var. Bunlar yaşları ne olursa olsun hayatlarını kendilerine zehir etmek için tek yaptıkları, başkalarının hayatlarına bakarak kendi hayatlarına sadece isyan etmek. Ne bir düzelme, ne de bir değişim bu isyanın sonucunda söz konusu olabiliyor. Ola tek şey var oda her zamankinden daha kötü bir hayata müptela olmak.

Ne yapmalısınız?

Aslında yöntem çok basit. Öncelikle zenginlerin parasına, mankenlerin güzelliğine, aktörlerin cafcaflı gibi görünen yaşamlarına, bakmayacaksınız. Siz kendi hayatınızın zenginliğini, güzelliğini ortaya çıkarmak için çalışacaksınız. Yoksa bunun ekilmesi için gerekli olanları belirleyecek, bunun için çalışacaksınız. Oturduğunuz yerden sadece isyan ederek kendinizi hayattan soyutlamak ve olumsuzluklar içerisinde bir dünyada yaşamaya devam etmek, sizi kurtarmayacaktır. O zaman iç güzelliğinize aşık olun, dışarının güzelliğinin zaten farkında olacaksınız.