Hızlı kilo alma yolları

hızlı kilo alma yollarıKilo almak için halk arasında pek çok farklı yöntemden söz edilse de, birçoğu kulaktan dolma ve sağlık açısından ciddi sorunlara sebebiyet verme potansiyeli olan bu tür uygulamalardan ziyade “dengeli beslenmeye” dikkat edilmesi gerekir. Pek çok insan dengeli beslenme denince kilo vermek için az kalorili besinleri almayı anlasa da, aslında kilo almak isteyen ve bunu da bir türlü başaramayan insanların büyük bir bölümü “dengesiz beslendiği için” istediği kiloya ulaşamamaktadır. Zira hızlı kilo alma yolları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin öncelikle sağlıklı beslenme kavramıyla ilgili araştırma yapması daha faydalı olacaktır. İnternet sitelerinde kulaktan dolma bilgilerle kilo almak isteyenlere sadece protein ya da karbonhidrat ağırlıklı beslenmeleri tavsiye edilse de, aslında kilo almak isteyenlerin bunun tam aksini yapması yani muhakkak dengeli bir biçimde beslenmesi gerekir.

Dengeli beslenirken nasıl ki sürekli olarak bol tereyağlı yemekler, yoğun şeker içeren tatlılar ya da yağlı etler yenmemesi gerekiyorsa, kilo almak için de dengeli bir şekilde beslenmek gerektiğinden bu tür kalori bombardımanı besinlerden uzak durulması gerekmektedir. Kan şekerini kontrol altına almak, hızlı kilo almak isteyen herkesin dikkat etmesi gerekenlerin başında yer alıyor. Sonrasında şeker hastalığı yani diyabet problemleri ile karşılaşmamak için kan şekerinin hızlı bir biçimde dalgalanmasına neden olacak beslenme biçimlerinden uzak durulmalıdır. Mide, karaciğer, kalp ve damar sorunlarıyla karşı karşıya kalmamak için yarardan ziyade zarara neden olan beslenme önerilerine kulak asılmaması bilhassa önemlidir.

Hızlı kilo alma yollarının ilki, “öğün atlamadan” ve ara öğünlere de gereken önemi vererek beslenmektir. Metabolizmanın belirli bir beslenme düzenine alışması için ana ve ara öğün saatlerine dikkat edilmesi gerekir. Gece yatmadan önce yemek yemeğe dair kulaktan dolma bilgilerin bilimsel bir dayanağı olmadığı ve bu tür hareketlerle en başta kalp hastalıklarına davetiye çıkarılacağı unutulmamalıdır. Beslenmenin bir düzene oturtulması kilo almak isteyen herkesin uzun vadede istediği amaca ulaşmasını kolaylaştırır. Sadece birkaç gün üst üste 500 ya da 1000 kalori fazla alınması ancak ertesi gün neredeyse hiçbir şey yenmemesi, kilo almayı daha da zorlaştıracaktır. Vücuda alınan kalori miktarının uzun vadeli olarak arttırılması ve bunun da sağlıklı bir şekilde yani dengeli beslenerek yapılması gerekir. Yoksa büyük bir hızla kilo alınmasına neden olacak mucize formüller ya da besinler bulunmamaktadır…