Girişiminizi tanıtmak için ne yapabilirsiniz?

Kendi çapınızda kurduğunuz bir firmanız varsa, onun tanıtımına da özenli bir şekilde çalışmalısınız. Sadık müşteriler kazanmanızın yolunu bulmanız ve keşfetmeniz gerekiyor. Bu yönde ilk atacağınız adımın site kurmak olduğunu unutmayın. Bugün birçok kişi site seolu-sayfasayesinde müşteri kitlesini arttırıyor ve sadık müşteriler kazanıyor. Ama sitenize de önem vermeniz gerekir. Bazıları bu işi biraz daha küçümsediklerinden siteleri de bir şeye benzemiyor. İyi bir site için ücretli bir hosting ve domain ismi almanız gerekir. WordPress sisteminde mükemmel bir siteyi meydana getirebilirsiniz. Tabi ücretsiz temalar kullanmamak şartıyla. Sadece 100 lira vererek profesyonel bir tema satın alabilirsiniz.

İkinci olarak hakkımızda sayfası oluşturmanız gerekir. Burada ne işle meşgul olduğunuzu ve neler yaptığınızı etkileyici bir dille anlatmanız gerekir. Hikayeleştirerek bu işi yaparsanız, daha okunaklı ve güzel bir hakkımızda yazısına sahip olursunuz. Sitenizi ilk ziyaret edecek kişilerin hakkımızda yazısını çok önemsediklerini asla unutmayın. Bu nedenle bu sayfaya dikkat etmeniz gerekir. Eğer işinizle alakalı bir ekibe sahipseniz, bu ekibi tanıtacağınız bir sayfada oluşturabilirsiniz. Etkileyici bir site oluşturduktan sonra bu sitenin hedef kitleye ulaştırılması ikinci planlanılması gereken kısım.

Sosyal medyayı iyi kullanın

Tanıtım noktasında sosyal medya kanallarını kullanmaktan çekinmeyin. İlk zamanlar doğal takipçileriniz az olacağından dolayı, fazla etkili olmadığını düşünebilirsiniz ancak, zamanla takipçileriniz arttığında hedef kitleye ulaşmış olacağınızdan etkili bir sosyal medya kanalına sahip olmuş olacaksınız.

Email pazarlama…

İkinci olarak e-mail pazarlamaya odaklanın. Bunun için ziyaretçilerinizin e-posta adreslerini alabileceğiniz kampanya veya e-kitaplar hazırlayıp vermeniz gerekli. Daha farklı yollarla da e-posta listesi oluşturabilirsiniz. Bu kişilere hafta bir defa makale veya kendinizi hatırlatacağınız materyaller gönderebilirsiniz.