Boğa ve kova uyumu

İlk günden itibaren zor bir birliktelik olmaya aday olan boğa ve kova ilişkisi, değişken yapılı iki karakterin bir araya gelmesinden ötürü sorunların kolaylıkla ortaya çıkabileceği bir birliktelik türüdür. Boğaların hayata karşı dik duruşundan çok kısa süre içinde etkilenen kovalar, kısa süre içinde bu tavrı çok sistematik ve otoriter bularak eleştirel bir tavır takınabilir. Boğa burçları aslında ilişkinin ilk gününden itibaren değişik herhangi bir hareket dahi yapmasa kova burçları birlikte olduğu insanın çok fazla kuralcı hale geldiği izlenimine kapılabilir. Şüphesiz bu durum, boğa burçları için karşısındaki insanın kararsız ve tutarsız bir yapıya sahip olmasından ötürü oldukça büyük bir sorun haline dönüşür. Kova burcu insanlarıyla birlikte olan boğalar ilk günlerdeki heyecanın kısa süre içinde hayal kırıklığına dönüştüğü gözlemler ve ilişki de böylece son dönemece gelir.

Boğa burçlarının birlikte olduğu kovanın iç dünyasındaki karmaşayı iyi anlaması ve buna göre bir davranış tutumu belirlemesi çok önemlidir. Zira ilk bakışta kovalar kararsız gibi görünse de aslında yüksek duygusal zekaları ile küçük gelişmeleri dahi yorumlayabilir ve başkaları için önemsiz olan konulardan duygusal açıdan etkilenebilir. Kovaların tutarsız olarak adlandırılan davranışları aslında rasyonel boğaların dikkat etmediği küçük ayrıntılarda gösterdiği özensizlikten kaynaklanmaktadır. Çok küçük bir hareket, yanlış bir kelime kullanımı ya da basit bir düşüncesizlik dahi kova burcunun birlikte olduğu insandan soğumasına ve bu nedenle de dışarıdan tutarsızmış gibi görünen hareketler sergilemesine sebep olabilir. Boğa burçlarının itinalı olması gereken ilişki tiplerinden olduğu için boğa ve kova arasındaki ilişkilerin sürdürülmesi oldukça zordur.

Boğa burçlarının hayatta başarıya aç olması çoğu zaman özel hayatta da stresli ve gergin bir halde olmalarına neden olur. Bu aşamada unutulmamalıdır ki, boğa burçlarının özel hayatında rahatlamasını ve huzuru bulabilmesi büyük oranda birlikte oldukları kovanın tutumuna bağlıdır. Kova burçları boğaların gerginliğini ve daha da önemlisi bu gerginliğin nedenini kolaylıkla anlayarak, birlikte olduğu boğanın sakinleşmesini ve stresten uzaklaşmasını sağlayabilir. İlk günlerde zorlu bir ilişki gibi görünen bu durum, ilişkinin ilerleyen zamanlarında kova burcunun birlikte olduğu boğayı yumuşatması ile büyük bir avantaja da dönüşebilir. Aslında boğa burcunun inatçı yapısını aşabilecek ve boğaları değiştirebilecek en ideal burç kovadır. Bu sebeple boğa burçlarının birlikte olduğu kovanın tavsiyelerini dinlemesi ve değişime açık olması gerekir. Kovaların sıcak ve samimi bir karaktere sahip olduğunu düşünen boğalar kısa süre içinde birlikteliğe güvenir ve bu da uzun süreli bir ilişkinin filizlenmesini sağlar.

Rahnansaika