Boğa ve balık uyumu

Karakter yapıları sebebiyle birbirini tamamlama konusunda son derece başarılı olan boğa ve balıklar oldukça mutlu bir birlikteliğe yelken açabilir. Sevimli bir çift olarak birbirlerini neşelendirmekte zorlanmayan balık ve boğalar, ilişkinin uzun süre boyunca ilk günkü heyecanını korumasını sağlayabilir. Boğa burçlarının disiplinli yaşamı, özel yaşamında dağınıklık sorununu bir türlü aşamayan balıklar için hayatın düzenlenmesini sağlayan bir fırsat olarak görülür. Balık burcu insanları ile birlikte olan boğalar ilk zamanlarda birlikte olduğu insanın çok dağınık ve aşırı derecede rahat olduğunu düşünse de, aslında ufak bir çaba ile bu durumu değiştirebilir. Boğa burçlarının tek yapması gereken balıklara doğru şekilde hitap etmek ve hayatlarını düzenleme konusunda küçük bir destek vermektir.

Boğa burçlarının balık birlikteliklerinde en çok dikkat ettiği konulardan biri de duygusallıktır. Söz duygusallık olduğunda açık ara birinci olan balık burçları, özel yaşamında disiplinli çalışma temposu yüzünden adeta duygusal bir ilişkiye hasret olan boğaların ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sevildiğinden emin olan boğalar ilişkilerinde tamamen paylaşım odaklı bir tutum benimsediğinden bu durum iç dünyası karmaşık olan balıkların dengeli bir hale gelmesine yardımcı olur. Balık burçlarının karmaşık iç dünyası boğa burçlarının sevgiden emin olmamasına neden olabilir. Ancak tüm boğa burçlarının birlikte olduğu balığa “dürüst” olması halinde sevildiğini sonuna kadar hissedeceğini de bilmesi gerekir. Zira duygusal zekası ortalamanın üzerinde olan balık burçları karşısındaki insanın dürüst olmadığını içgüdüleri sayesinde hemen anlayabilir.

Boğa burçlarının hayallerini bulmasını sağlayan balık burçları, günlük yaşamın stresi ve yoğun temposu nedeniyle kalıplaşmış bir yaşam stiline sahip olan boğaların hayatın tadına varmasını sağlayacaktır. Ayrıca boğa burçları yapıcı bir şekilde birlikte olduğu balık burcu eleştirmekten çekinmemelidir. Çünkü balık burçları sevdikleri insanın düşüncelerine çok önem verir ve aslında kendisinin de değiştirmek istediği bazı alışkanlıklarını yeniden gözden geçirmek için boğadan güç almak isteyebilir. Burada boğa burçları ilişkinin kontrolünü eline alır ve balık burcunu olumlu bir yöne kanalize ederek ilişkinin sağlam temeller üzerine oturmasını sağlar. Ayrıca boğa burcunun “kesinlikle” balık burcunun arkadaşlıklarını kıskanmaması gerekir. Kıskanç bir yapıya sahip olan boğaların gereksiz kıskançlık krizlerine girmesi balıkların ilişkiden soğumasına neden olacaktır.

Balık burcu boğanın anlık hareketleri sebebiyle kolaylıkla kırılarak içine kapanabileceğinden boğa burçlarının bu konuya fazladan özen göstermesi gerekir. Uzun süre boyunca içindeki tüm düş kırıklıklarına rağmen ilişkiyi sürdüren balıklar, bir gün beklenmedik bir şekilde duygu patlaması yaşayarak ilişkiyi noktalama kararı alabilir. Balık burcunu bunalımdan ve bohemden uzaklaştıran boğa burçları hayatının sonuna kadar uyumlu ve mutlu bir biçimde birlikte olacağı hayat arkadaşını bulmuş olacaktır.

Rahnansaika