Boğa ile başak burcunun uyumu

Başak burcunun uyumlu bir karakter yapısına sahip olması birçok boğa burcu için çekici gelebilir. Birlikte olduğu insanın duygularını ve düşüncelerini hızlı bir şekilde anlayabilen başak burçları, boğaların rahat ve sorunsuz bir ilişki yaşama hayalini gerçekleştirebilir. Başak burcu kadınlarıyla birlikte olan boğa burcu erkekleri, birçok ilişkide yaşadığı temel sorunlar olan anlaşılmama ve kontrol edilme gibi durumları yaşamayacaktır. Zira başak burcu kadınları birlikte olduğu erkeği kolay bir şekilde anlayarak, tabiri caizse “huyuna gitme” konusunda son derece başarılır. Gururunun okşanmasından her zaman keyif alan boğa burcu erkeğinin hislerini anlayan başak kadınları, gerek özel hayatlarında gerekse de toplum içinde boğa erkeğinin takdir edilme ve başarılı bulunma gibi duygularını tatmin edebilir.

Başak burcu erkekleri de birlikte olduğu boğa kadınlarına rahatlık ve geniş yaşam alanı sunduğundan oldukça uyumlu bir ilişkinin oluşmasını sağlayabilir. Boğa kadınları için çok önemli olan “sadakat ve güven” duygularını fazlasıyla tatmin edecek olan başak erkekleri, birlikte olduğu kadının güvenini kazanmak konusunda oldukça başarılıdır. Bazı başak erkekleri ciddi bir tavra sahip olsa da, baş başa kalınan zamanlarda oldukça sevecen, samimi ve içten davranışlar göstererek boğa kadının sevgisini kazanabilir. Hem boğaların hem de başak burçlarının titiz ve detaycı bir yapıya sahip olması, birlikteliğin gündelik yaşam ve ortak yaşam alanı paylaşımında da uyumlu hale gelmesini sağlar.

Başak burcu yapıcı yönleri çok ağır basan bir yapıya sahip olduğundan boğalar için ideal eş adayı haline dönüşür. Benzer bir biçimde boğa burçları da birlikte olduğu başakların eksik yönlerini tamamlar ve hayata dair motivasyonlarının yükselmesini sağlar. Başak ile boğa evliliklerinde titiz yapıya sahip oldukları için bu çiftlerin evleri düzenli görünümü ile dikkat çeker. Evlerinde temizlik, düzen ve işlevselliğe önem veren başak ve boğalar bu benzer yönleri ile birbirlerini sıkmaz ve uyumlu bir görüntü çizer. Başakların sahip olduğu “lüks tutkusu”, ilişkinin ilerleyen bölümlerinde bir sorun haline dönüşebilir. Bu aşamada boğaların devreye girmesi ve başak burcunun lükse olan tutkusunu mümkün olduğunca dizginlemesi gerekir.

Yönlendirme ile hükmetme arasındaki ince çizgiye dikkat etmesi gereken boğa burçları, pozitif eleştirileri ile birlikte olduğu başakların iş hayatında ve sosyal yaşamda daha başarılı bir hale gelmesini sağlar. İlk günlerde boğa burçlarının verdiği tavsiyelere sinirlenen başak burçlarının sakin olması ve ilerleyen günlerde bu tavsiyelerin gerçekten işe yarayacağından emin olması gerekir. İlişkinin takip eden günlerinde boğanın verdiği tavsiyeler ile başarıyı yakalayan başaklar, birlikte olduğu kişiye karşı derin bir saygı duyar ve bu da ilişkinin sağlam temeller üzerine oturmasına yardımcı olur.

Rahnansaika