Başarılı girişimcilerin özellikleri neler?

Hayatınıza bir bakın ve girişimci olup, olamayacağınıza karar verin. Eğer hayatta kendiniz kazanmak ve kendiniz yönetmek istiyorsanız, en azından ideal olarak girişimci aklına sahipsiniz diyebiliriz. Ancak insanların bazıları sadece bunu bir hayal olarak görürler ve aslaresimler-haber-Başarılı-Kobi-ve-Girişimciler-Belirleniyor-112020124-49-01 PM ulaşılamaz bir tahayyül olarak addederler. Halbuki bu düşünce, sahip olduğunuz muhtemel girişimci özelliklerinizin yok olmasına sebep olur. Aşağıda başarılı girişimcilerin özellikleri yer alıyor. Sizde isterseniz kendinizi bir kontrol edin.

  1. Korku başarılı girişimcileri korkutmaz, tam tersine motive eder. Evet korkuya karşı bir bakış açınız yoksa, korkunun suyuna gider ve geri çekilirisiniz. Ama buna karşı bir silah ürettiyseniz, o zaman korktuğunuzda da ne yapacağınızı bilir, doğru olanı yaparsınız. Bu bir ülkenin yolladığı füzeyi engelleme ve karşılık verme gibidir.
  2. Kendilerine hayır denilmesinden nefret ederler. Bu nedenle de daha fazla çalışırlar. Eğer siz düşüncelerinize ve fikirlerinize hayır dendiğinde bir köşeye çekiliyorsanız, o zaman yanlış yapıyor demeksiniz. Steven Jobs, her gittiği kapıdan atıldı ama sonrasında sizin de bildiğiniz gibi daha çok çalışarak, hayallerine kavuştu.
  3. Belirsizlik veya bilinmezlikler başarılı girişimcileri kaygılandırmaz. Onlar kendi yollarını her zaman çizmeye ve belirlemeye çalışırlar. Ümitlerini asla satmazlar veya ufak olumsuzluklara bilinmezliklere kurban etmezler.
  4. Sorumluluk konusunda heveslilerdir. Ayrıca son golü atmaya meyillidirler. Sizde ise, tersine bir durum söz konusuysa eğer, girişimci olmak için hazır değilsiniz demek. O zaman yavaş yavaş sorumlulukların yükü altına girin ve kendinizi eğitin. Yanlış yapsanız da, devam edin ve doğru yapmak için diğer bir güne uyanın.
  5. Başarılı girişimciler kendilerini işine vakfetmişlerdir. Tüm ruhları ve bedenleri işleri için çalışır. Siz de kendi işinizle ilgili ve alakalı olurken gerçekten heyecanlanıyor ve en iyisini yapmak için uğraşıyorsanız, o zaman doğru yoldasınız.