Başak ve terazi uyumu

Başak ve terazi burcu birlikteliklerinin önündeki en büyük engel, başak burcunun yaradılıştan gelen özellikleri sebebiyle eleştiri yapma konusunda her zaman hevesli olması ve terazilerin de eleştirilmeye karşı diğer insanlardan daha fazla tepkili olmasıdır. Bu durum denklemin her iki tarafının da eşitlenmesini ve böylece ilişkide uyumdan söz edilmesini engelleyen en temel unsudur oluşturur. Başak burçları herhangi bir çıkar düşünmeden ve kendini zor duruma düşüreceğini bilse dahi kendisi için yanlış olan bir durumla karşılaştığında eleştiride bulunmaktan kendini alamaz. Her insanın eleştirilmeye karşı hassas olduğu bilinse de, söz konusu terazi burçları olduğunda karşı tarafın eleştiri yaparken oldukça dikkatli olması gerekir.

Eleştiri makinesi olarak da adlandırılan başakların hayatta en sevmediği şey eleştirilmek olan teraziler ile birlikte olması gerçekten zordur. Mutlu bir beraberlikten söz edilmesi için başak burcunun dilini tutmayı öğrenmesi gerekir ki, bu da yaradılışına aykırı bir durum olacağından oldukça zordur. Madalyonun diğer tarafında yer alan terazilerinse başak burcu tarafından kendisine söylenen her sözü yıkıcı bir eleştiri olarak değil, yapıcı bir tavsiye olarak görmeye çalışması gerekir. Ancak bunu yapmanın teraziler için de pek kolay olmadığı söylenebilir. Başakların deyim yerindeyse kılı kırk yaran ve her detayın üzerinde durması iş hayatında kendisine büyük avantajlar sağlasa da, duygusal hayatta bu özelliği genellikle başına iş açmasına neden olur.

Terazi burçlarının her işi en kısa, pratik, hızlı ve zahmetsiz yoldan halletmeye yönelik bir özelliği vardır ki, bu da başak burçları ile tamamen zıt bir hayat görüşü manasına gelir. Detaycı başak ile kolaycı teraziler bu konuda da uyum sağlamakta zorluk çekecektir. İş hayatında oldukça başarılı bir ikili olan ve belki de en yaratıcı ve rasyonel ikililerden biri olan başak ve terazi çiftleri, duygusal ilişkiler de aynı uyumu sergilemekte bir hayli zorlanacaktır. Zıt kutupların birbirini çekme durumu da söz konusu olmadığından terazi ile birlikte olacak başak burçlarının kendini zorlu bir mücadeleye hazırlaması gerekir, tıpkı teraziler gibi…

Başaklar ile birlikte olan teraziler genellikle birlikte olduğu insanın çok fazla çalıştığını ve biraz sosyal hayata karışarak rahatlaması gerektiğini düşünebilir. Çalışmayan başaklar dahi evde muhakkak kendilerine yapacak bir iş bulabilir ve bu işi bir hayli ciddiye alarak itinalı bir biçimde çalışabilir. Teraziler bazen kararsız kalabildiğinden bu tür durumlarda vakit kaybetmemeli, birlikte olduğu insana işlere çok fazla kafa yorduğunu ve biraz rahatlaması gerektiğini biran önce söylemelidir.

Rahnansaika