Aslan ve oğlak uyumu

Aslan burcunun hayata biraz daha “esnek” bir tutumla yaklaşması, sabırlı ve sistematik oğlak burçları için alışması biraz zor bir tutum olabilir. Bu nedenle aslan ve oğlak arasında gelişen ilişkilerin dengeye kavuşması için biraz zaman geçmesi gerekir. Çoğu aslan ve oğlak burcu çiftler önce arkadaş olarak birbirlerini tanımış ve aralarındaki duygusal ilişki ilerleyen günlerde başlamıştır. Aslan burcunun çok kolay affeden bir yapısı olmasına karşın oğlak burçları tamamen aksine çok zor kırılır ancak bir defa sildiği zaman geri dönüş neredeyse yok gibidir. Oğlak burçları aslandan farklı olarak çok zor affeden bir özelliğe sahip olduğundan aslan burçları ilişkideki adımlarına dikkat etmeli ve kendisi için önemsiz olan konuların karşısındaki oğlak insanını kırabileceğini asla aklından çıkarmamalıdır.

İdeal bir beraberlik için her iki tarafında çaba sarf etmesi gerekir. Hayatındaki bir çok olaya şüpheci bir şekilde yaklaşan oğlaklar, aslan burcunun rahat tavırlarından rahatsız olabilir ve bu davranışların altında farklı nedenler arayabilir. Oğlak burcunun bu şüpheci tavrı kıskançlık krizlerinin de yaşanmasına neden olabilir ki, otoritesine muazzam derecede önem veren aslan için bu tür davranışlar pek de kolay kabul edilebilir bir tutum değildir. Aslan burcunun bazı hareketlerini düşüncesizce olarak nitelendirilen oğlaklar, kendi hayatlarındaki tutarlı ve sebatlı tutumu karşısındaki insandan da bekler. Bu tür bir bekleyiş baskın karakter olan aslanın üzerinde çok fazla baskı hissetmesine neden olarak, ilişkinin erken aşamada bitirilmesine sebep olabilir.

Aslan burcu sosyal hayatında lider olmayı seven ve sürekli ilgi bekleyen bir özelliğe sahiptir. Dışarıdan iş hayatında ve özellikle ekonomik konularda bir uzman gibi görünen aslanlar, aslında özel hayatlarında ani kararlar ile daha sonra kendilerini dahi şaşırtan gereksiz harcamalar yapabilir. Oğlak burcuna tamamen ters olan bu tutum da aslan ile oğlak burçları arasında anlaşmazlıklara neden olabilir. Boşuna para harcanmamak için özel hayatında kendine kurallar koyabilecek ve arzu ettiği maddi hedeflere ulaşmak için tutumlu bir şekilde yaşayabilen oğlaklar, yeri geldiğinde yalnızca gösteriş olsun diye para harcamaktan çekinmeyen aslanlara ağır bir dil ile eleştirebilir.

Gelenekçi bir yapıya sahip olduğu için özel hayatını bazı toplumsal düşüncelerle şekillendiren oğlaklar, aslan burcu için çok kuralcı ve sıkıcı olabilir. Bu nedenle aslanlar ile birlikte olan oğlak burçlarının yeniliklere açık olması ve katı kurallar ile hayatını bildiği gibi yaşamaktan vazgeçmesi gerekebilir. Övülmek ve ilgi odağı olmak konusunda her zaman hevesli olan aslanların oğlak burcundan bu tür bir ilgi görmesi için ciddi manada çaba sarf etmesi gerekir.