Akrep ile akrep burcunun uyumu

Söz konusu akrep burcu olduğunda zaten karmaşık olan ilişki, iki akrebin bir araya gelmesiyle adeta kocaman bir kördüğüme döner… İlk günler sürtüşmelerin bolca yaşandığı akrep beraberliklerinde bu dönemin sağlıklı ve birbirini kırmadan atlatılması halinde, sağlam temeller üzerine oturan uzun süreli bir beraberlikten söz edilebilir. Çünkü akrep burcunun kıskanç, ilgi odağı olmayı seven ve otoriter özellikleri çoğu burç tarafından anlaşılmazken, kendi gibi olan birisiyle birlikte olan akrepler karşı tarafı daha iyi anlar. Kıskançlık nedeniyle çıkan tartışmalarda hızlı bir şekilde empati yapabilen akrepler, çoğu zaman sorunun daha da büyümesini engeller. Zaten aksi olması halinde akreplerin birbiriyle olan ilişkileri oldukça kısa süreli olacaktır.

Anlayışın kilit nokta olduğu akrep beraberliklerinde birbirine iş buyuran iki insanın beraber olması ilişkinin otorite merkezinin kim olduğuna karar verilememesine neden olur. İlişkilerinde tabiri caizse “ipleri eline almaktan hoşlanan akrep”, kendi burcundan bir insanla birlikte olduğunda bir anda tüm ipleri karşı tarafın ellerine verdiğinin farkına varır. Kendilerinde olan olumsuz özellikleri beraber olduğu insanda gören akreplerin bir kısmı bunu egosuna yediremez ve kendisinin olumsuz yönlerini kabullenmek yerine ilişkiyi sonlandırma kararı alır. Kendi kötü huylarının bir yansıması olan karşı tarafı anlayan akrepler içinse bu durum oldukça yararlıdır ve bu akrepler birlikte gayret göstererek değişmeye ve daha pozitif olmaya çalışır.

Sosyal hayatta büyük oranda aynı arayışlar içinde olan akrepler, ilişkilerinde de oldukça renkli bir sosyal yaşamı paylaşırlar. Gece eğlencelerini seven akrepler birbirine sormadan dahi plan yapabilir ve her iki tarafta haberi olmayan bu organizasyonlardan büyük keyif alabilir. Doğayla baş başa tatilleri, yürüyüşleri ve açık alanda yenen yemekleri seven akreplerin aktivite arkadaşlığı konusunda oldukça uyumlu bir çift olacağı söylenebilir. Çoğu akrebin gerçek anlamda içinde ve oldukça derinlerde son derece hırçın bir akrep yatar. İki akrebin bir ilişkiyi paylaşması halinde çiftler birbirilerini kırmamak konusunda ekstra dikkatli olmalıdır. İletişim kopukluğu nedeniyle gönüllerine düşen en küçük kıskançlık kırıntısı dahi zamanda büyüyerek akrebin zehrini gerçekten de oldukça şiddetli bir şekilde akıtmasını sağlayabilir.

İlişkide güç merkezi olmayı bir kenara bırakan ve kıskanç tutumlarla karşısındaki insana “tıpkı kendi yaşadıklarını yaşatmayan” akreplerin beraberlikleri kısa süre içinde sağlam temellere oturacaktır. Bu tür ilişkilerde mükemmel uyumdan dahi söz edilebilir. Akrep burçlarının birlikte olduğu insana herhangi bir şey söylemeden önce empati yapması ve onun yerinde kendisinin olması halinde söyleneni nasıl karşılayacağını düşünmesi gerekir ki, bu yaptıkları takdirde mutlu bir evliliğin önünde hiçbir engel kalmayacaktır.