Sigarayı bırakma yöntemleri


Android cihazlar için tasarladığımız zeka oyunu Sokoban Piliç'i Google Play'den yüklemek için aşağıdaki resme tıklayın.

Google Play sayfasına gitmek için tıklayın!

Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama bir türlü bırakamıyorsunuz. İşe sigara içmeyi azaltarak başlayabilirsiniz. İsteyerek ve istemdışı olarak sigarayı azaltabilir ve tamamen bırakabilirsiniz.

 • Öncelikle sigarayı birer paket birer paket alın. Yedek paket veya kartonla sigara almayı bırakın.
 • Herzaman kullandığınız markayı değilde size tadı nispeten daha kötü gelen bir markayı alın. Bu işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Sigara içmek istediğinizde bunu biraz geciktirin. Her sigarayı bir saat geciktirmeniz günlük içtiğiniz sigara sayısını düşürecektir.
 • Sigarayı bitmeden söndürün. Hatta yarım yarım için.
 • Sigara içmek için farklı bir oda kullanın. Hatta orada olmaktan memnun olmadığınız bir yerde sigara için.
 • Sigara paketini kolay ulaşabileceğiniz bir yere veya sürekli koyduğunz cebinize koymayın. Ters taraftaki cebinize, kullanmadığınız bir çekmeceye veya uzak bir yere koyun. Böylece her bilinçdışı sigara yakmak istediğinizde, farkına varırsınız.
 • Kül tablanızı sık boşaltmayın. Hergün ne kadar sigara içtiğinizi kül tablasından görün.
 • Alternatif şeyler kullanın, sigara içmek aklınıza geldiğinde su veya meyve suyu için, birşeyler yeyin.
 • Sigarayı azaltmak bırakmak demek değildir. Bu nedenle bırakmak için kendinize bir tarih belirleyin.

703 Comments

 1. deli mühendis

  yawww..biz ne doldurusa gelen milletiz be brader anlamadim ki..sanki ilk dondurma yaladigi günü anlatiyo adam..
  20 yildir iciyomusta bir hafta bir ay herneyse icmiyomus ..hemde sigara hic aklina gelmiyomuss..

  yada yok sigarayi birakinca dalak karacigere selam verirmis…yok oradanda karaciger akcigeri dürtermis…yok akciger daha ilk biraktiginiz bir kac hafta da taaa asagiya kicimiza bii öpücük gönderirmis..felan fistan..

  kardesim bes hafta oldu bu mereti birakali..bes hafta da üc defa karakolluk oldum ben…oto fabrikasinda mühendisim…yardimci bas mühendise kafa attim ben..adam takkk mahkemeye verdi beni..simdi dünyanin parasini tazminatinida alir bu herif benden..
  alin size sigarayi birakmanin etkileri…yas olmus 42..
  eskiden agzimda koksa ,kaporta da yamulsa iyi kötü tatli dilli biriydim..
  simdi sanki icimde öcü var brader…neyse yinede icmedim..zaten bu yaziyida yine ayni krizle yazdim..ama sigarayi birakmanin en güzel faydasi firsat bu firsat krize girmesem bile kaynanaya verip veristirebiliyorum…gik yok ..gik..

 2. Gerçekten sigarayı bırakmak hakkında mantıllı bilgiler vermişsiniz. Bende yıllarca sigara içtim ve bir gün sigarayı bırakıyorum dedim ve bıraktım. Sigarayı bırakmak için bence önce kişinin istemesi lazım ve tabi ki irade.

 3. Nilgüncan

  İrade, irade evet etkili bir faktör yılların alışkanlığını değiştirmek hele hele keyif aldığın bir şeyi yok etmek pekte kolay bir şey değil…. Yıllarca bırakmak için çabaladım ama netice alamadım…Sigaraya zam yaptılar devam, üstüne iğrenç resimler koydular devam, yani caydırıcı olarak sundukları çözümler hiç bir işe yaramadı üstüne üstlük yasakladıkları ürün işe yaradı bakın şu Allah’ın işine nasıl oldu da oldu acaba!?
  35 yıllık tiryakilik elektronik sigara ile son buldu ki ben içen değil sigarayı yiyen biriydim. Ovale elektronik sigara elime geçtiği gün bıraktım…yok böyle bir cihaz gerçektende sigaraya büyük rakiptir.

Bir Cevap Yazın